Audyt energetyczny budynków i instalacji Wydział Nauk Technicznych

Nauk Technicznych

Liczba godzin dydaktycznych, ECTS i liczba semestrów

60, 60 ECTS, 2 semestry

Charakterystyka

Studia przeznaczone są dla absolwentów wyższych uczelni, którzy pragną zdobyć wiedzę i kompetencje w zakresie sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej.

Syntetyczna charakterystyka efektów kształcenia [uczenia się]

Absolwenci posiadają wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne w dziedzinie audytu energetycznego wynikające z treści programowych realizowanych na kierunku Energetyka Wydziału Nauk Technicznych UWM w Olsztynie.

Absolwenci studiów podyplomowych po pozytywnym zdaniu egzaminu końcowego oraz obronie pracy dyplomowej zgodnie z wymaganiami ustawy z dnia 29 sierpnia 2014 r. o charakterystyce energetycznej budynków (Dz. U. 2014.0.1200) uzyskają uprawnienia do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej budynków i lokali mieszkalnych.

Warunki/zasady kwalifikacji

ukończone studia wyższe

3 800 zł

Organizacja toku studiów podyplomowych

Zjazdy realizowane w systemie niestacjonarnym 10. zjazdów, w sobotę i niedzielę. Na każdym zjeździe realizowanych jest 16 godzin dydaktycznych. Częstotliwość zjazdów: średnio co  cztery tygodnie

Warunki ukończenia studiów podyplomowych i wydania świadectwa:  egzamin oraz obrona pracy końcowej.

Warunki ukończenia studiów podyplomowych i wydania świadectwa

egzamin oraz obrona pracy końcowej

Kierownik studiów podyplomowych

Jerzy Jaworski, dr inż.

Sekretarz

Bogusława Krezymon, mgr inż.

Kontakt

89 523 36 03; 506 337 777, 606 819 358, e-mail: bognak@uwm.edu.pl, j.jaworski@uwm.edu.pl

Szczegółowych informacji udziela sekretarz studiów podyplomowych: tel. 89 523 36 03, adres: Olsztyn, ul. M. Oczapowskiego 11 pokój: E 202)