Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych Wydział Sztuki

Forma studiów podyplomowych: niestacjonarne Czas trwania: 3 semestry

Opis

Studia podyplomowe dla kandydatów z przygotowaniem pedagogicznym do nauczania Plastyki jako drugiego przedmiotu w szkole. Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności do prowadzenia zajęć plastycznych w szkole i w placówkach kulturalno- oświatowych, do realizacji i upowszechniania różnorodnych postaci przekazów wizualnych i multimedialnych, do celów artystycznych, edukacyjnych i użytkowych. Zajęcia dydaktyczne prowadzone są w formie wykładów i ćwiczeń (teoretycznych oraz pracowni artystycznych). Rozliczenia zajęć dokonują osoby prowadzące według planu studiów; zaliczenie z oceną lub egzamin. Słuchacze nie wykonują pracy dyplomowej. Zajęcia realizowane są przez pracowników Instytutu Sztuk Pięknych, Instytutu Muzyki i wybranych fachowców w danej dziedzinie spoza UWM.

Zasady kwalifikacji

O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń. Dokumenty należy składać w Instytucie Sztuk Pięknych ul. Szrajbera 11 10-423 Olsztyn p. 3 lub wysłać pocztą. Kierownik Studiów Podyplomowych: dr hab. Piotr Obarek, prof. UWM tel.89/524-62-15 Sekretarz Studiów Podyplomowych: mgr Joanna Gorczyńska tel.89/524-62-15, e-mail sekretariat.isp@uwm.edu.pl

Miejsce ogłoszenia wyników

Instytut Sztuk Pięknych 10-007 Olsztyn ul. Szrajbera 11 p.3