Nowe media w edukacji i w kulturze Wydział Humanistyczny

Opis

Edukacja w nowoczesnej cyfrowej szkole to niezbędny warunek pełnego uczestniczenia w kulturze. W sytuacji, w której dzieci nie mogą liczyć na wsparcie ze strony rodziców i prawnych opiekunów, kluczową rolę do odegrania mają nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury. Edukacja jest bowiem jednym z filarów kultury. W najnowszej rzeczywistości natomiast i sfera edukacyjna i kulturowa podlegają przekształceniom w sposób ogólny określanym mianem mediatyzacji i wywoływane są przez technologie nowych mediów. Proponowana oferta studiów podyplomowych Nowe media w edukacji i w kulturze przyczynia się nie tylko do podnoszenia kompetencji nauczycieli oraz pracowników instytucji kultury, pozwala nie tylko lepiej rozumieć zachodzące w najnowszej rzeczywistości procesy cyfryzacji i mediatyzacji, ale w perspektywie odgrywa istotną rolę w aktywizacji uczniów i interesantów instytucji kultury oraz w podnoszeniu ich świadomości o znaczeniu nowych mediów w obywatelskiej i kulturowej partycypacji.

Zasady kwalifikacji

Rekrutacja na niestacjonarne podyplomowe studia Nowe Media w Edukacji i w Kulturze została zakończona. W związku niewypełnieniem limitu miejsc w roku akademickim 2017/2018 kształcenie na kierunku Nowe Media w Edukacji i w Kulturze nie zostanie rozpoczęte.

Ulgi w postępowaniu kwalifikacyjnym

Brak ulg w postępowaniu.

Terminy egzaminów

Miejsce ogłoszenia wyników

Wiadomość zostanie przekazana elektronicznie poprzez system Internetowej Rejestracji Kandydatów. Odczytanie wiadomości oznacza konieczność zalogowania się do systemu. W związku niewypełnieniem limitu miejsc w roku akademickim 2017/2018 kształcenie na kierunku Nowe Media w Edukacji i w Kulturze nie zostanie rozpoczęte.

Całkowita wysokość czesnego 3000 złotych (słownie trzy tysiące złotych). Na pisemny wiosek do Kierownika studiów możliwość rozłożenia kwoty czesnego na raty.

Dodatkowe dokumenty

Brak dodatkowych dokumentów.

Dodatkowe informacje

Czesne płatne w terminach zgodnych z umową świadczenia usług edukacyjnych. Minimalna liczba osób w grupie wynosi 20 studentów. tel. 511 488 351 lub 89 524 63 58 Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.uwm.edu.pl/nowemedia/