Wczytywanie strony...

 • Dzień Otwartych Drzwi
  UWM 2018
  6 kwietnia 2018
 • #StudiaPodyplomowe
  UWM
  Studiuj na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie
 • Odkryj
  Magię UWM
  Studiuj na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim
 • Nasze Wydziały
  UWM
  Studiuj na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie
 • Studia
  Inspirowane
  Marzeniami
Rekrutacja Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

Dobry wybór!- witamy na UWM

Do studiowania zaprasza Cię uczelnia z  tradycją, ale jednocześnie tętniąca życiem i młodością. Wybierz coś dla siebie spośród 77 kierunków kształcenia reprezentujących wszystkie dziedziny nauki: od humanistyki, nauk przyrodniczych, technicznych po  medycynę i sztukę. Przejdź rekrutację na UWM.  Czeka na Ciebie znakomita kadra, nowoczesne pracownie oraz laboratoria. Naukę, a jednocześnie największą przygodę swojego życia, rozpoczniesz w wyjątkowym miejscu- w KORTOWIE- najpiękniejszym miasteczku akademickim w Polsce. To tu, pośród jezior i lasów, co roku w maju odbywa się KORTOWIADA- najlepsze  juwenalia w kraju.  Kluby studenckie, sekcje sportowe, koła naukowe, stypendia, wyjazdy zagraniczne- wszystko to jest do Twojej dyspozycji, a my pomożemy Ci zrealizować marzenia. Dołącz do nas- czekamy na Ciebie!

Biuro karier Erasmus

 

Interdyscyplinarny kierunek studiów lingwistyka w biznesie został wyróżniony znakiem jakości "Studia z Przyszłością" 2017, przyznanym przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.

Obejrzyj nasze wydziały

POBIERZ INFORMATOR

Informator to skarbnica wiedzy dla każdego kandydata pragnącego studiować w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie

INFORMATOR

CZY WIESZ, ŻE...

Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej dwukrotnie (2004 i 2008) przyznał Uniwersytetowi tytuł "Uczelni Przyjaznej Studentom".

CZY WIESZ, ŻE...

Dzielnica Olsztyna - Kortowo, w której mieści się campus uniwersytecki, została nominowana w konkursie National Geographic Polska do tytułu "Cud Polski".

CZY WIESZ, ŻE...

Część campusu uniwersyteckiego, która została włączona do rejestru zabytków, powstała już w XIX wieku. Tutaj Paweł Jaszczuk osadził akcję swojej powieści "Testament".

CZY WIESZ, ŻE...

Olsztyńskie juwenalia "Kortowiada" to największa tego typu impreza w Polsce, którą corocznie odwiedza 100 tys. osób.

CZY WIESZ, ŻE...

Campus uniwersytecki wyposażony jest w sieć bezprzewodowych punktów dostępu do internetu.

 

CZY WIESZ, ŻE...

W ramach programu Erasmus studenci i pracownicy UWM mogą wyjechać do 171 uczelni wyższych w Europie.

 

CZY WIESZ, ŻE...

Uniwersytet dysponuje prawie 3300 miejscami w 11 domach studenckich. Większość akademików ma pokoje dwu i trzy osobowe. Osiedle mieszkaniowe zlokalizowane jest w campusie kortowskim.

 

CZY WIESZ, ŻE...

Weterynaria na UWM to najlepszy i jedyny wydział weterynaryjny w Polsce, który uzyskał akredytację Europejskiego Stowarzyszenia Wydziałów Medycyny Weterynaryjnej (EAEVE).

 

CZY WIESZ, ŻE...

W Uniwersytecie funkcjonuje Biuro Karier, które pomoże Ci zaplanować ścieżkę zawodową i osiągnąć sukces

 

CZY WIESZ, ŻE...

UWM realizuje projekt wspomagający studentów i absolwentów w rozpoczęciu aktywności zawodowej na rynku pracy

 

CZY WIESZ, ŻE...

Studenci Uniwersytetu mogą rozwijać swoje zainteresowania w ponad 229 kołach naukowych.

KORTOWIADA

najlepsze juwenalia w całej Polsce dzieją się na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim!

KORTOWIADA - najlepsze juwenalia w całej Polsce!

Kortowiada to trwający od środy do niedzieli czas, kiedy to symbolicznie władza w Olsztynie zostaje przekazana studentom. Do zobaczenia w maju w Kortowie, gdzie zacznie się KORTOWIADA - NAJLEPSZE JUWENALIA W POLSCE!

Więcej o KortowiadzieZobacz też Kortowiada.pl

 

KORTOWIADA 2017

Wenus Show 2017

 

 

Co poza nauką?

PLAŻA

Kampus akademicki UWM znajduje się w Kortowie, przepięknej części Olsztyna otoczonej lasem i z plażą Jeziora Kortowskiego. W lecie studenci często korzystają z wypoczynku na plaży.

WIĘCEJ

KULTURA STUDENCKA

Pasjonuje Was żeglarstwo? Masz dusze artysty? A może wolisz gang silnika motocyklowego? Studia na UWM otworzą Wam także drzwi do bogatej kultury studenckiej, gdzie będziecie mogli relizować swoje pasje.

WIĘCEJ

OBIEKTY SPORTOWE

Nie zostawajcie w tyle i zadbajcie o formę. Na Uniwestytecie Warmińsko-Mazurskim będziecie mogli korzystać z obiektów sportowych takich jak stadion, basen czy boiska do gry w piłkę, koszykówkę, tenisa, i wiele innych sportów.

WIĘCEJ

BĄDŹ DOBRZE ZORIENTOWANY

Sprawdź gdzie zjeść, jak jeżdżą autobusy, gdzie przenocować i gdzie pozakuwać

Polecane restauracje i bary w Kortowie

AKADEMIKI

STOŁÓWKI

KOMUNIKACJA

BIBLIOTEKA

SPORT

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski posiada także bogatą bazę sportową. To tu swoje umiejętności szlifowali przyszli olimpijczycy. Kortowo ma wspaniałe warunki do uprawiania sportu, rekreacji i wypoczynku. Powstało wiele pięknych obiektów sportowych. Do najwspanialszych należą stadion lekkoatletyczny z nawierzchnią tartanową, ośrodek jeździecki, hala widowiskowo-sportowa, przystań żeglarska, pływalnia uniwersytecka, korty tenisowe, siłownia, stadion piłkarski, ośrodek sportów zimowych oraz wiele różnych boisk do gier zespołowych.

Pasja

KS AZS UWM OLSZTYN

Studenci z Kortowa reprezentowali Polskę na 5 Olimpiadach, szesnastu uniwersjadach letnich i zimowych, dwunastu Mistrzostwach Świata i Europy oraz kilkudziesięciu mitingach, imprezach międzynarodowych i krajowych.

KS AZS UWM OLSZTYN

Sport i rekreacja

PŁYWALNIA UNIWERSYTECKA

Wśród obiektów sportowych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego znalazł się także basen, na którym można zadbać o swoją formę.

PŁYWALNIA UNIWERSYTECKA

Sprawność

STUDIUM WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU

Studenci UWM mają wspaniałe warunki do uprawiania sportu. Kortowo to miejsce z wieloma obiektami sportowymi takimi jak; hale sportowe, stadion, siłownie czy boiska, Kortowo to także bliskość malowniczego jeziora Kortowskiego oraz lasu miejskiego, które to rewelacyjnie nadają się w celu rekreacyjnym.

Strona SWFIS

Umiejętności

OŚRODEK JEŹDZIECKI UWM

Ośrodek Jeździecki Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego wykorzystywany jest nie tylko dla celów dydaktycznych, lecz również rekreacyjnych. W przypadku złych warunków atmosferycznych do dyspozycji jest kryta ujeżdżalnia. Możliwe są też przejazdy zaprzęgiem, a zimą kuligi.

OŚRODEK JEŹDZIECKI UWM

Umiejętności

BAZA ŻEGLARSKA

Kampus w Kortowie to także doskonałe miejsce do uprawiania żeglarstwa i innych sportów wodnych.

Przystań Kortowska

NASZE

WYDZIAŁY

Wydział Bioinżynierii Zwierząt

Wydział Biologii i Biotechnologii

Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa

Wydział Humanistyczny

Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa

Wydział Matematyki i Informatyki

Wydział Medycyny Weterynaryjnej

Wydział Nauk Ekonomicznych

Wydział Lekarski

Wydział Nauk o Zdrowiu

Wydział Nauk o Środowisku

Wydział Nauk Społecznych

Wydział Nauk o Żywności

Wydział Prawa i Administracji

Wydział Studiów Technicznych i Społecznych

Wydział Sztuki

Wydział Teologii

Wydział Nauk Technicznych

MAGICZNE KORTOWO

Kampus UWM - To miejsce magiczne

 

Logo Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

Misją Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jest wszechstronna działalność na rzecz rozwoju kształcenia wysokiej jakości absolwentów i kadr naukowych, realizacji badań naukowych dostosowanych do potrzeb gospodarki regionu i kraju oraz wzbogacania kultury narodowej.

 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zastrzega sobie prawo wprowadzenia bez uprzedzenia zmian danych zawartych na niniejszej stronie. Wszelkie informacje umieszczone na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.

 

TWITTER

Instytut Polonistyki i Logopedii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza w środę 21 lutego na urocz… https://t.co/pGKFeaSgNg
UWM w Olsztynie (56 minutes ago)
@k_bukowiecki Gratulujemy ustanowienia nowego rekordu!
UWM w Olsztynie (3 days ago)
Już w sobotę w Bibliotece UWM odbędzie się XIV Kortowski Mini-konwent Gier Towarzyskich GAMEGRINDER. Miłośnicy wsze… https://t.co/WiIloAEwOu
UWM w Olsztynie (4 days ago)