Administracja i zarządzanie w administracji

Studiów Technicznych i Społecznych w Ełku

Liczba godzin dydaktycznych, ECTS i liczba semestrów

300 godzin, 30 punktów ECTS, 2 semestry

Charakterystyka

Studia są formułą stałego, ciągłego przygotowywania przedstawicieli administracji państwowej i służb, do zajmowania stanowisk związanych z administracją państwową. Program studiów przygotowuje do wykonywania czynności związanych z procedurami administracyjnymi oraz procedurą zamówień publicznymi. Słuchacze nabędą również umiejętności niezbędne do zarządzania w administracji.

Syntetyczna charakterystyka efektów kształcenia [uczenia się]

Słuchacze zdobędą wiedzę i umiejętności z zakresu:

• prawa administracyjnego materialnego oraz procesowego
  • zasad sporządzania wniosków o fundusze europejskie w administracji
  • zarządzania w administracji
  • podstaw prawa pracy dla pracowników administracji
  • prawa zamówień publicznych
  • odpowiedzialności pracowników administracji państwowej.

Warunki/zasady kwalifikacji

Postępowanie kwalifikacyjne na studia podyplomowe przeprowadza komisja kwalifikacyjna powołana na Wydziale Studiów Technicznych i Społecznych w Ełku.

O zakwalifikowaniu na studia podyplomowe decyduje kolejność złożenia kompletu dokumentów:

- dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia licencjackich albo drugiego stopnia magisterskich albo jednolitych studiów magisterskich

- podania oraz kwestionariusza wydrukowanego z systemu IRK – sp.

3 000 PLN

Organizacja toku studiów podyplomowych

Zjazdy realizowane w systemie niestacjonarnym w sobotę i niedzielę. Częstotliwość zjazdów co dwa tygodnie, część zajęć realizowana w systemie e-learningowym. Na każdym zjeździe realizowanych będzie około 20 h.

Warunki ukończenia studiów podyplomowych i wydania świadectwa

Warunkiem ukończenia studiów jest systematyczne uczestnictwo w zajęciach. Uzyskanie zaliczeń cząstkowych z przedmiotów przewidzianych programem kształcenia i uzyskanie 30 punktów ECTS.

Ocenę końcową stanowi średnia arytmetyczna z uzyskanych ocen cząstkowych.

Część zajęć zostanie zrealizowana za pośrednictwem systemu e-learningowego.

Kierownik studiów podyplomowych

dr Jacek Mrozek