• #Bezpieczeństwo wewnętrzne
Studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne mają charakter interdyscyplinarny i łączą przygotowanie z dziedziny nauk prawnych, administracyjnych, ekonomicznych, humanistycznych i zarządzania z przygotowaniem w zakresie organizacji i funkcjonowania administracji publicznej w Polsce. Są adresowane do osób, które przejawiają zainteresowanie, a jednocześnie postrzegają bezpieczeństwo wewnętrzne jako bardzo istotny aspekt życia własnego i innych. Studenci zdobywają niezbędną wiedzę ogólną na temat funkcjonowania państwa, prawa i społeczeństwa oraz wiedzę specjalistyczną min. w zakresie zwalczania terroryzmu, ochrony mienia, obiektów i obszarów, kryminologii i kryminalistyki, którą powinni dysponować wykwalifikowani funkcjonariusze publiczni zdolni do prowadzenia spraw państwa i ochrony obywateli w stanach zagrożeń.

Studia przygotowują do pracy w administracji publicznej z ukierunkowaniem na jednostki organizacyjne służb państwowych i samorządowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo wewnętrzne w zakresie zwalczania terroryzmu, ochrony osób i mienia, kryminologii i kryminalistyki.

Studia drugiego stopnia – magisterskie; 4 semestry,  stacjonarne i niestacjonarne; profil praktyczny

Specjalność: bez specjalności

Warunkiem ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia - magisterskie jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia na tym samym lub innym kierunku studiów.

Zakres kierunków studiów, po których absolwenci mogą ubiegać się o przyjęcie na dany kierunek kształcenia, ze szczególnym uwzględnieniem kwalifikacji kandydata oraz zasady rekrutacji określa rada wydziału, a głównym kryterium jest ranking ostatecznego wyniku studiów - bez wyrównania do pełnej oceny, w ramach określonego limitu miejsc.

Dane Wydziału:

Adres:

Wydział Prawa i Administracji

Numery telefonów do kontaktów z kandydatami:

tel. 89 524 64 25 (studia stacjonarne – administracja, bezpieczeństwo wewnętrzne)

tel. 89 524 65 71 (studia stacjonarne – prawo)

tel. 89 524 64 26 (studia niestacjonarne)

e-mail do kontaktów z kandydatami:

wpia-stacjonarne@uwm.edu.pl

wpia-niestacjonarne@uwm.edu.pl

strona internetowa i facebook:

wpia.uwm.edu.pl