• #Dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze

DZIEDZICTWO KULTUROWE I PRZYRODNICZE - Studia II Stopnia

Jest to interdyscyplinarny kierunek łączący treści z obszaru humanistyki i nauk przyrodniczych. Program kształcenia obejmuje m.in.: podstawy ochrony dziedzictwa kulturowego i ochrony przyrody, historię sztuki, biologię ogólną, ekorozwój, ochronę krajobrazu kulturowego, socjologię regionu i społeczności lokalnych, wiedzę na temat regionu Warmii i Mazur oraz szereg zajęć warsztatowych. Duży nacisk położony jest na samodzielny wybór przedmiotów przez studentów. Student uzyskuje wiedzę o źródłach finansowania projektów regionalnych, m.in. ze środków UE, poznaje metody pracy specjalisty do spraw pozyskiwania funduszy oraz metodologię tworzenia aplikacji do sponsorów i mecenasów kultury.

Warunkiem ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia - magisterskie jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia na tym samym lub innym kierunku studiów. Zakres kierunków studiów, po których absolwenci mogą ubiegać się o przyjęcie na dany kierunek kształcenia, ze szczególnym uwzględnieniem kwalifikacji kandydata oraz zasady rekrutacji określa rada wydziału, a głównym kryterium jest ranking ostatecznego wyniku studiów - bez wyrównania do pełnej oceny, w ramach określonego limitu miejsc.

Absolwent kierunku znajdzie zatrudnienie w jednostkach samorządu lokalnego, placówkach kultury i samorządowych jednostkach edukacyjnych, przedsiębiorstwach zajmujących się turystyką, placówkach edukacyjnych parków krajobrazowych i instytucjach ochrony przyrody, lokalnych i regionalnych organizacjach pozarządowych i stowarzyszeniach.

WYDZIAŁ:

Wydział Humanistyczny

Adres:

ul. Kurta Obitza 1

Numery telefonów

do kontaktów z kandydatami:

Tel. 89 524 63 07

E-mail do kontaktów z kandydatami:

dziekan1.human@uwm.edu.pl

strona internetowa: