• #Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej

Na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej student zdobywa umiejętności wykwalifikowanego muzyka. Wśród przedmiotów kształcenia na studiach pierwszego stopnia znajdują się m.in. dyrygowanie, zespoły muzyczne z metodyką, fortepian, II instrument, emisja głosu, kształcenie słuchu, harmonia, historia muzyki, chór, instrumentacja, pracownia artystyczna, animacja kultury muzycznej, psychologia z psychologią muzyki. W trakcie trwania studiów drugiego stopnia student zdobywa kwalifikacje zgodne z proponowanymi specjalnościami. Wśród przedmiotów kształcenia na studiach drugiego stopnia znajdują się m.in. dyrygowanie, interpretacja utworu wokalnego, ruch sceniczny, propedeutyka kompozycji i aranżacji, propedeutyka produkcji muzycznej, podstawy realizacji dźwięku, instrumenty elektroniczne, style muzyki rozrywkowej, historia kultury, psychologia twórczości, zespoły muzyczne z metodyką, zespół instrumentów szkolnych Orffa.

Wszelkie instytucje prowadzące działalność w zakresie upowszechniania kultury muzycznej oraz placówki oświatowe: przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły muzyczne I stopnia (po ukończeniu studiów pierwszego stopnia i po uzyskaniu przez absolwenta uprawnień pedagogicznych), gimnazja, szkoły licealne i szkoły muzyczne II stopnia (po ukończeniu studiów drugiego stopnia, specjalność Edukacja muzyczna szkolna).

Studia drugiego stopnia – magisterskie; stacjonarne – 4 semestry

Specjalność: edukacja muzyczna szkolna; muzyka estradowa

Warunkiem ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia - magisterskie jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia na tym samym lub innym kierunku studiów.

Zakres kierunków studiów, po których absolwenci mogą ubiegać się o przyjęcie na dany kierunek kształcenia, ze szczególnym uwzględnieniem kwalifikacji kandydata oraz zasady rekrutacji określa rada wydziału, a głównym kryterium jest ranking ostatecznego wyniku studiów - bez wyrównania do pełnej oceny, w ramach określonego limitu miejsc.

Wydział:

Nazwa:

Wydział Sztuki

Adres:

ul. F. Szrajbera 11, 10-007 Olsztyn

Numery telefonów do kontaktów z kandydatami:

89 524 52 25

E-mail do kontaktów z kandydatami:

ws@uwm.edu.pl

strona internetowa: