• #Geodezja i kartografia

Studia na kierunku geodezja i kartografia pozwalają na uzyskanie wiedzy, umiejętności i kompetencji w obszarze nauk technicznych w dyscyplinie geodezja i kartografia. W planach studiów przewidziano realizację przedmiotów kształcenia ogólnego i podstawowego o charakterze teoretycznym i metodologicznym, kształcenia kierunkowego - profilujących sylwetkę przyszłego geodety (geodezja, kartografia, fotogrametria i teledetekcja, systemy informacji przestrzennej, gospodarka nieruchomościami) oraz kształcenia zawodowego - przygotowujących absolwenta do wykonywania specjalistycznych prac w zakresie geodezji, gospodarki nieruchomościami i wyceny nieruchomości. Poprzez realizację przedmiotów fakultatywnych zapewniamy studentom swobodę w organizowaniu własnego programu kształcenia. Plan studiów przewiduje praktykę zawodową realizowaną w przedsiębiorstwach i firmach wykonawstwa geodezyjnego oraz jednostkach samorządu terytorialnego.

Kierunek z przyszłością i tradycjami. Połączenie geodezji i informatyki. Nowoczesne oprogramowanie i sprzęt pomiarowy: drony, georadary, skanery laserowe. Kadra na wysokim światowym poziomie. Specjaliści poszukiwani na międzynarodowym rynku pracy.

Studia drugiego stopnia – magisterskie, 3 semestry, stacjonarne i niestacjonarne

Specjalności (stacjonarne): geodezja gospodarcza; geodezja i nawigacja satelitarna; geodezja i technologie informatyczne; gospodarka nieruchomościami; kataster nieruchomości;

Oferta w języku angielskim: geodezja i nawigacja satelitarna; geodezja i  geoinformatyka

Specjalności (niestacjonarne): geodezja inżynieryjna; gospodarka nieruchomościami

Warunkiem ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia - magisterskie jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia na tym samym lub innym kierunku studiów.

Zakres kierunków studiów, po których absolwenci mogą ubiegać się o przyjęcie na dany kierunek kształcenia, ze szczególnym uwzględnieniem kwalifikacji kandydata oraz zasady rekrutacji określa rada wydziału, a głównym kryterium jest ranking ostatecznego wyniku studiów - bez wyrównania do pełnej oceny, w ramach określonego limitu miejsc.

Wydział:

Nazwa:

Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa

Adres:

ul. Prawocheńskiego 15, 10-720 Olsztyn

Numery telefonów

do kontaktów z kandydatami:

tel. 89 523 37 75 (budownictwo)

do kontaktów z kandydatami:

wgipb@uwm.edu.pl

strona internetowa i facebook:

www.wgipb.uwm.edu.pl