• #Gospodarka przestrzenna

Studia na kierunku gospodarka przestrzenna pozwalają na uzyskanie wiedzy, umiejętności i kompetencji z zakresu interdyscyplinarnej wiedzy technicznej, przyrodniczej, ekonomicznej i społecznej związanej z gospodarowaniem i zarządzaniem przestrzenią oraz wiedzy z zakresu przestrzennej organizacji rozwoju społeczno-gospodarczego. Organizacja studiów zakłada stopniowy rozwój umiejętności z zakresu gospodarki przestrzennej oraz zarządzania przestrzenią. W planach studiów przewidziano realizację przedmiotów: kształcenia ogólnego i podstawowego o charakterze teoretycznym i metodologicznym; kształcenia kierunkowego - profilujących sylwetkę absolwenta (podstawy gospodarki przestrzennej, społeczno-kulturowe, przyrodnicze i prawne uwarunkowania gospodarki przestrzennej, planowanie przestrzenne i projektowanie urbanistyczne, ekonomika miast i regionów, systemy informacji przestrzennej, gospodarka nieruchomościami, rewitalizacja obszarów zurbanizowanych); kształcenia zawodowego - przygotowujących absolwenta do wykonywania specjalistycznych prac związanych z gospodarowaniem i zarządzaniem przestrzenią (ocena, waloryzacja i przekształcanie przestrzeni, kształtowanie krajobrazu, polityka regionalna, ruralistyka, rynek nieruchomości). Poprzez realizację przedmiotów fakultatywnych zapewniamy studentom swobodę w organizowaniu własnego programu kształcenia. Plan studiów przewiduje praktykę zawodową realizowaną w przedsiębiorstwach, jednostkach administracji rządowej i samorządowej, biurach pośrednictwa i obrotu nieruchomościami.

Kierunek interdyscyplinarny z pogranicza ekonomii i rozwoju przestrzennego. Dający uprawnienia w zakresie wyceny nieruchomości. Absolwenci poszukiwani w administracji i biurach planowania oraz jako doradcy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Studia drugiego stopnia – magisterskie, 3 semestry, stacjonarne i niestacjonarne

Specjalności (stacjonarne): gospodarowanie przestrzenią i nieruchomościami; zarządzanie przestrzenią;

Specjalność (niestacjonarne): zarządzanie i rozwój nieruchomości

Warunkiem ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia - magisterskie jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia na tym samym lub innym kierunku studiów.

Zakres kierunków studiów, po których absolwenci mogą ubiegać się o przyjęcie na dany kierunek kształcenia, ze szczególnym uwzględnieniem kwalifikacji kandydata oraz zasady rekrutacji określa rada wydziału, a głównym kryterium jest ranking ostatecznego wyniku studiów - bez wyrównania do pełnej oceny, w ramach określonego limitu miejsc.

Wydział:

Nazwa:

Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa

Adres:

ul. Prawocheńskiego 15, 10-720 Olsztyn

Numery telefonów

do kontaktów z kandydatami:

tel. 89 523 37 75 (budownictwo)

do kontaktów z kandydatami:

wgipb@uwm.edu.pl

strona internetowa i facebook:

www.wgipb.uwm.edu.pl