• #Mechanika i budowa maszyn

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn obejmują zagadnienia z zakresu mechaniki oraz technologii, organizacji produkcji, nowoczesnych metod i technik wytwarzania wspomaganego technikami komputerowymi. Student w trakcie kształcenia formułowania, analizowania oraz rozwiązywania problemów inżynierskich z zakresu projektowania, wytwarzania oraz eksploatacji maszyn i urządzeń technicznych.

Absolwent drugiego stopnia z zakresu: eksploatacja i diagnostyka pojazdów i maszyn znajdzie zatrudnienie jako inżynier utrzymania ruchu maszyn w rożnego rodzaju przedsiębiorstwach przemysłowych i transporcie, specjalista eksploatacji pojazdów i maszyn, projektant urządzeń technicznych z uwzględnieniem zasad logistyki, eksploatacji i diagnostyki. Absolwent inżynierskiego zastosowania komputerów w budowie maszyn będzie mógł zajmować stanowisko technologa, specjalisty zarządzania produkcją w nowoczesnych przedsiębiorstwach wykorzystujących nowoczesne systemy CAD/CAM/CAE w projektowaniu, wytwarzaniu i eksploatacji maszyn i urządzeń technicznych.

Studia drugiego stopnia – magisterskie, 3 semestry, stacjonarne i niestacjonarne
Zakres: eksploatacja i diagnostyka pojazdów i maszyn; inżynierskie zastosowanie komputerów w budowie maszyn

• MECHANIKA I BUDOWA MASZYN

Warunkiem ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia - magisterskie jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia na tym samym lub innym kierunku studiów.

Zakres kierunków studiów, po których absolwenci mogą ubiegać się o przyjęcie na dany kierunek kształcenia, ze szczególnym uwzględnieniem kwalifikacji kandydata oraz zasady rekrutacji określa rada wydziału, a głównym kryterium jest ranking ostatecznego wyniku studiów - bez wyrównania do pełnej oceny, w ramach określonego limitu miejsc.

Mechanika i budowa maszyn, studia pierwszego stopnia >>

Wydział:

Nazwa:

Wydział Nauk Technicznych

Adres:

10-719 Olsztyn, ul. Michała Oczapowskiego 11

Numery telefonów
do kontaktów z kandydatami:

Tel. 89 523 36 23, 89 524 51 40, 89 523 34 76

do kontaktów z kandydatami:

mechanik@uwm.edu.pl

strona internetowa i facebook: