Wczytywanie strony...

  • #Mikrobiologia
W toku drugiego stopnia studiów zdobędziesz rozszerzoną wiedzę dotyczącą makroorganizmów i ich roli w funkcjonowaniu globalnego ekosystemu oraz roli tych organizmów w wywoływaniu chorób roślin, zwierząt i ludzi. Poznasz właściwości drobnoustrojów i ich wymagania środowiskowe. Poznasz zasady doboru oraz nabędziesz umiejętności stosowania zawansowanych technik laboratoryjnych, ze szczególnym uwzględnieniem technik immunologicznych i molekularnych.

Kończąc studia drugiego stopnia będziesz mógł pracować w laboratoriach służb weterynaryjnych, laboratoriach przemysłu spożywczego, farmaceutycznego i kosmetycznego, laboratoriach ochrony środowiska przyrodniczego oraz w laboratoriach badawczych.

 

Studia drugiego stopnia- magisterskie, 4 semestry, stacjonarne

Zakres: bez zakresu

  • MIKROBIOLOGIA

Warunkiem ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia - magisterskie jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia na tym samym lub innym kierunku studiów.

Zakres kierunków studiów, po których absolwenci mogą ubiegać się o przyjęcie na dany kierunek kształcenia, ze szczególnym uwzględnieniem kwalifikacji kandydata oraz zasady rekrutacji określa rada wydziału, a głównym kryterium jest ranking ostatecznego wyniku studiów - bez wyrównania do pełnej oceny, w ramach określonego limitu miejsc.

 

Wydział:

 

Nazwa:

Wydział Biologii i Biotechnologii

 

Adres:

10-719 Olsztyn, ul. Oczapowskiego 1A

Numery telefonów
do kontaktów z kandydatami:

89 523 44 48, 89 523 41 58

 

E-mail
do kontaktów z kandydatami:

 

dziekbiol@uwm.edu.pl

strona internetowa i facebook:

http://uwm.edu.pl/wbiol/

http://biologiaolsztyn.blogspot.com/

 

Logo UWM - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Misją Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jest wszechstronna działalność na rzecz rozwoju kształcenia wysokiej jakości absolwentów i kadr naukowych, realizacji badań naukowych dostosowanych do potrzeb gospodarki regionu i kraju oraz wzbogacania kultury narodowej.

 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zastrzega sobie prawo wprowadzenia bez uprzedzenia zmian danych zawartych na niniejszej stronie. Wszelkie informacje umieszczone na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.