• #Nauki o rodzinie

Kształcenie na kierunku nauki o rodzinie pozwala uzyskać wiedzę i umiejętności z zakresu: pomocy rodzinie, społeczności lokalnej, tworzenia, promowania i upowszechniania rodzinnych projektów kulturalnych, artystycznych i edukacyjnych (mediacja rodzinna, mediacja rodzinna i wychowanie dziecka), udzielania pomocy osobom starszym, niepełnosprawnym oraz przewlekle i nieuleczalnie chorym, członkom ich rodzin (asystent -opiekun osób starszych), organizacji i zarządzania współczesnymi instytucjami kultury (organizacja sfery kultury).

Studia przygotowują do pracy w charakterze: asystenta rodziny zatrudnionego przez gminy lub ośrodki pomocy społecznej, guwernantki/guwernera oraz edukatora domowego, doradcy, konsultanta w poradniach małżeńskich oraz rodzinnych, pracownika instytucji upowszechniania kultury (redakcje massmediów, muzea, teatry, kina) lub pracownika samorządów lokalnych, organizacji pozarządowych i agend pomocowych.

Studia drugiego stopnia – magisterskie, 4 semestry, stacjonarne i niestacjonarne

Specjalności: mediacja rodzinna, wychowanie do życia w rodzinie i społeczeństwie

Warunkiem ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia - magisterskie jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia na tym samym lub innym kierunku studiów.

Zakres kierunków studiów, po których absolwenci mogą ubiegać się o przyjęcie na dany kierunek kształcenia, ze szczególnym uwzględnieniem kwalifikacji kandydata oraz zasady rekrutacji określa rada wydziału, a głównym kryterium jest ranking ostatecznego wyniku studiów - bez wyrównania do pełnej oceny, w ramach określonego limitu miejsc.

Wydział:

Nazwa:

Wydział Teologii UWM w Olsztynie

Adres:

ul. Hozjusza 15, 11-041 Olsztyn

Numery telefonów

do kontaktów z kandydatami:

89 523 89 46

do kontaktów z kandydatami:

dziekanat.teologia@uwm.edu.pl

strona internetowa i facebook:

www.uwm.edu.pl/wt