• #Pedagogika specjalna

Studia zapewniają zdobycie wiedzy, umiejętności i kompetencji z zakresu pedagogiki specjalnej. Program studiów przygotowuje do pracy z człowiekiem, w różnym wieku, z niepełnosprawnością oraz z zaburzeniami społecznego funkcjonowania. Zapewnia zdobycie wiedzy ogólnej, kierunkowej i specjalnościowej w odniesieniu do studiowanej specjalności. Wyposaża w umiejętności: projektowania działań sprzyjających normalizacji warunków życia oraz aktywizowania w różnych obszarach funkcjonowania w społeczeństwie, diagnozowania i rozwiązywania problemów rehabilitacyjnych, terapeutycznych, socjalizacyjnych, opiekuńczych i wychowawczych, wykorzystania osiągnięć współczesnej nauki, postępu technicznego i informacyjnego wobec osób wymagających specjalistycznego wsparcia.

Jesteś wrażliwy na potrzeby innych? Interesuje Cię rehabilitacja i edukacja osób z niepełnosprawnością? Chcesz pracować z osobami z zaburzeniami w społecznym funkcjonowaniu, poznać techniki resocjalizacyjne? Dołącz do nas, studiuj pedagogikę specjalną!

Studia drugiego stopnia, magisterskie – 4 semestry, stacjonarne i niestacjonarne

Specjalności: andragogika specjalna; resocjalizacja z penitencjarystyką, wczesne wspomaganie rozwoju dziecka z niepełnosprawnością,

Warunkiem ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia - magisterskie jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia na tym samym lub innym kierunku studiów.

Zakres kierunków studiów, po których absolwenci mogą ubiegać się o przyjęcie na dany kierunek kształcenia, ze szczególnym uwzględnieniem kwalifikacji kandydata oraz zasady rekrutacji określa rada wydziału, a głównym kryterium jest ranking ostatecznego wyniku studiów - bez wyrównania do pełnej oceny, w ramach określonego limitu miejsc.

Wydział:

Nazwa:

Wydział Nauk Społecznych

Adres:

ul. Żołnierska 14, 10-561 Olsztyn

Numery telefonów

do kontaktów z kandydatami:

89 524 62 07, 89 524 62 70, 89 524 62 27

strona internetowa i facebook:

www.facebook.com/WNSUWM