• #Pedagogika wczesnej edukacji

Absolwent studiów pierwszego stopnia kierunku Pedagogika wczesnej edukacji dysponuje podstawową wiedzą ogólnopedagogiczną, psychologiczną oraz szczegółową w zakresie pedagogiki wczesnej edukacji niezbędną do zrozumienia społeczno-kulturowego kontekstu edukacji, realizowania pracy opiekuńczej, wychowawczej i dydaktycznej oraz konstruowania własnego rozwoju zawodowego. Absolwent otrzymuje gruntowne przygotowanie merytoryczne i metodyczne do prowadzenia wszelkich form pracy na poziomie wczesnej edukacji z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Potrafi posługiwać się wiedzą teoretyczną w celu analizowania, interpretowania oraz projektowania strategii działań opiekuńczo-wychowawczych. Studia II stopnia na kierunku pedagogika wczesnej edukacji nie nadają kwalifikacji zawodowych w zakresie kształcenia nauczycieli przedszkola i klas I-III szkoły podstawowej, podnoszą kompetencje zawodowe.

Studia drugiego stopnia, magisterskie – 4 semestry, stacjonarne i niestacjonarne

Zakres: brak zakresu

STUDIA II STOPNIA NA KIERUNKU PEDAGOGIKA WCZESNEJ EDUKACJI NIE NADAJĄ KWALIFIKACJI ZAWODOWYCH W ZAKRESIE KSZTAŁCENIA NAUCZYCIELI PRZEDSZKOLA I KLAS I-III SZKOŁY PODSTAWOWEJ, PODNOSZĄ KOMPETENCJE ZAWODOWE.

• PEDAGOGIKA WCZESNEJ EDUKACJI

Warunkiem ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia - magisterskie jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia na tym samym lub innym kierunku studiów.

Zakres kierunków studiów, po których absolwenci mogą ubiegać się o przyjęcie na dany kierunek kształcenia, ze szczególnym uwzględnieniem kwalifikacji kandydata oraz zasady rekrutacji określa rada wydziału, a głównym kryterium jest ranking ostatecznego wyniku studiów - bez wyrównania do pełnej oceny, w ramach określonego limitu miejsc.

Wydział:

Nazwa:

Wydział Nauk Społecznych

Adres:

ul. Żołnierska 14, 10-561 Olsztyn

Numery telefonów
do kontaktów z kandydatami:

89 524 55 33, 89 524 62 07, 89 524 62 70, 89 524 62 27

strona internetowa i facebook:

www.facebook.com/WNSUWM