• #Stosunki międzynarodowe

Studenci zdobywają interdyscyplinarną wiedzę w zakresie międzynarodowej problematyki politycznej, ekonomicznej, społecznej, prawnej, historycznej i kulturalnej. Poznają teorię i praktykę relacji międzynarodowych oraz zasady podejmowania decyzji w tych wymiarach. Dużą wagę przywiązuje się także do problematyki bezpieczeństwa narodowego i nauki języków obcych. Studenci uzyskują podstawową wiedzę z zakresu nauk społecznych i politycznych, prawa, ekonomii, nauk o kulturze oraz interdyscyplinarną wiedzę specjalistyczną ukierunkowaną na obszary i społeczeństwa Europy Wschodniej. Uczą się także języka rosyjskiego lub ukraińskiego.

Absolwenci kierunku stosunki międzynarodowe mogą znaleźć zatrudnienie w organach administracji rządowej i samorządowej, w organizacjach i instytucjach międzynarodowych lub krajowych współpracujących z zagranicą; w przedsiębiorstwach i organach samorządowych rozwijających współpracę międzynarodową, placówkach kulturalnych, środkach masowego przekazu; jako menadżer i animator sfery kultury i dziedzictwa kulturowego w instytucjach Unii Europejskiej.

Studia drugiego stopnia – magisterskie, 4 semestry, stacjonarne

Specjalności: wschodoznawstwo.

Warunkiem ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia - magisterskie jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia na tym samym lub innym kierunku studiów.

Zakres kierunków studiów, po których absolwenci mogą ubiegać się o przyjęcie na dany kierunek kształcenia, ze szczególnym uwzględnieniem kwalifikacji kandydata oraz zasady rekrutacji określa rada wydziału, a głównym kryterium jest ranking ostatecznego wyniku studiów - bez wyrównania do pełnej oceny, w ramach określonego limitu miejsc.

Studia pierwszego stopnia >>

WYDZIAŁ:

WYDZIAŁ HUMANISTYCZNY

Adres:

ul. Kurta Obitza 1

Numery telefonów

do kontaktów z kandydatami:

Tel. 89 524 63 07

E-mail do kontaktów z kandydatami:

dziekan1.human@uwm.edu.pl

strona internetowa: