- Odkryj UWM
Wsparcie i rozwój studentów
RADIO UWMFM
Poznaj UWM
- Studia podyplomowe
- Co? Jak? Kiedy?
CO?
- Kierunki I stopnia i jednolite magisterskie
- Kierunki II stopnia
- Nowe kierunki od 2023 roku
- Erasmus
Nie czekaj! Wybierz UWM
Wczytywanie strony...
Jest to interdyscyplinarny kierunek łączący treści z obszaru humanistyki i nauk przyrodniczych. Program kształcenia obejmuje m.in.: podstawy ochrony dziedzictwa kulturowego i ochrony przyrody, historię sztuki, biologię ogólną, ekorozwój, ochronę krajobrazu kulturowego, socjologię regionu i społeczności lokalnych, wiedzę na temat regionu Warmii i Mazur oraz szereg zajęć warsztatowych. Duży nacisk położony jest na samodzielny wybór przedmiotów przez studentów. Student uzyskuje wiedzę o źródłach finansowania projektów regionalnych, m.in. ze środków UE, poznaje metody pracy specjalisty do spraw pozyskiwania funduszy oraz metodologię tworzenia aplikacji do sponsorów i mecenasów kultury.
Absolwent kierunku znajdzie zatrudnienie w jednostkach samorządu lokalnego, placówkach kultury i samorządowych jednostkach edukacyjnych, przedsiębiorstwach zajmujących się turystyką, placówkach edukacyjnych parków krajobrazowych i instytucjach ochrony przyrody, lokalnych i regionalnych organizacjach pozarządowych i stowarzyszeniach.
DZIEDZICTWO KULTUROWE I PRZYRODNICZE
Kryteria kwalifikacji przewidują konkurs (ranking) sumy % punktów uzyskanych z przedmiotów w części pisemnej egzaminu maturalnego występujących na świadectwie dojrzałości. Na poziomie podstawowym ilość % uzyskana na świadectwie dojrzałości jest równa ilości punktów w kwalifikacji, wyniki z poziomu rozszerzonego lub dwujęzycznego do kwalifikacji mnożone są przez 2. Kandydatowi na studia do obliczenia sumy % punktów uwzględnia się 0 (zero) % punktów z danego przedmiotu - jeżeli egzamin z tego przedmiotu złożony został na poziomie poniżej 30% punktów lub kandydat nie spełnia kryteriów, tj. przedmiot nie występuje na świadectwie dojrzałości. Kandydat samodzielnie wskazuje w systemie Internetowej rejestracji Kandydatów (IRK) przedmioty kwalifikacyjne (egzaminy) oraz poziom egzaminu (podstawowy, rozszerzony, dwujęzyczny), na podstawie których przeprowadzona będzie kwalifikacja na studia.
Uwzględniane przedmioty (należy dokonać wyboru trzech przedmiotów z przedstawionych poniżej)
1. Biologia
2. Filozofia
3. Geografia
4. Historia
5. Historia sztuki
6. Język łaciński i kultura antyczna
7. Język polski
8. Język obcy nowożytny (jeden język, do wyboru przez kandydata)
9. Matematyka
10. Wiedza o społeczeństwie
Studia drugiego stopnia
Warunkiem ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia - magisterskie jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia na tym samym lub innym kierunku studiów.
Zakres kierunków studiów, po których absolwenci mogą ubiegać się o przyjęcie na dany kierunek kształcenia, ze szczególnym uwzględnieniem kwalifikacji kandydata oraz zasady rekrutacji określa rada wydziału, a głównym kryterium jest ranking ostatecznego wyniku studiów - bez wyrównania do pełnej oceny, w ramach określonego limitu miejsc.
WYDZIAŁ: |
Wydział Humanistyczny |
Adres: |
ul. Kurta Obitza 1 10-725 Olsztyn |
Numery telefonów |
Tel. 89 524 63 07 |
E-mail do kontaktów z kandydatami: |
|
strona internetowa: |
Misją Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jest wszechstronna działalność na rzecz rozwoju kształcenia wysokiej jakości absolwentów i kadr naukowych, realizacji badań naukowych dostosowanych do potrzeb gospodarki regionu i kraju oraz wzbogacania kultury narodowej.
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zastrzega sobie prawo wprowadzenia bez uprzedzenia zmian danych zawartych na niniejszej stronie. Wszelkie informacje umieszczone na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.