Wczytywanie strony...

Współpraca międzynarodowa 

WSPOMNIENIA STUDENTÓW

Studiowanie za granicą to niesamowita przygoda!

Marcin Mroczek

Kiedy aplikowałem na studia w ramach Programu Erasmus+ przejmowałem się, że nie dam rady. W głowie kłębiło mi się mnóstwo pytań. Czy moja znajomość języka obcego jest na wystarczającym poziomie by przetrwać ten okres? Co będzie jeśli nie zaliczę jakiegoś przedmiotu? Czy wytrzymam rozłąkę z rodziną i najbliższymi mi osobami? Kiedy tylko przekroczyłem próg uczelni wszystkie wątpliwości przestały mieć znaczenie. Wiedziałem, że sobie poradzę. Co więcej wezmę udział w Erasmusie jeszcze raz!

Dzięki wyjazdowi przeżyłem niezapomniany okres w moim życiu! Poznałem wielu wspaniałych ludzi, poprawiłem swoją znajomość języka, ale przede wszystkim sprawdziłem się w nowych warunkach. Taką szkołę życia polecam każdemu. 

Już teraz możesz zacząć z nami swoją międzynarodową przygodę! Hiszpania, Turcja, a może Cypr lub Finlandia? To Ty możesz o tym zdecydować podejmując studia na naszym Uniwersytecie. Co roku z Uczelni wysyłamy setki studentów, którzy korzystając z możliwości jakie daje program Erasmus+ poszerzają swoje naukowe i kulturowe horyzonty.  Jeżeli jednak zdecydujesz się zostać jedynie w Olsztynie to studenci z całego świata przyjadą do Ciebie!

Oferta UWM w Olsztynie skierowana do studentów z zagranicy  już teraz jest bardzo bogata, a z roku na rok poszerzamy ją o kolejne kierunki. Obecnie możemy zaproponować studia anglojęzyczne od nauk humanistycznych po kierunki przyrodnicze i ścisłe. Opuszczając nasz Uniwersytet oprócz wiedzy studenci są  bogatsi o nowe doświadczenia i międzynarodowe przyjaźnie.

Skontaktuj się z nami!

 

Biuro ds. Współpracy Międzynarodowej

tel. 89 523 39 26

e-mail: bwm@uwm.edu.pl

 

 

Cristina Maria Timofte, studentka z Rumunii

„UWM w Olsztynie wybrałam głównie ze względu na jakość edukacji i uznanie międzynarodowe. Mam możliwość osiągania tu swoich celów naukowych i zawodowych. Studia na UWM to doświadczenie kultury, która początkowo może budzić lęk, ale również ekscytację. Jest to okazja, aby odkryć nowe atuty i umiejętności, sprostać nowym wyzwaniom i rozwiązywać nowe problemy. Olsztyn jest doskonałą bazą wypadową w inne ciekawe miejsca w Polsce, ale też Europie. Zapraszam wszystkich do Olsztyna!”

Dagmara Gurdziel, studentka  Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UWM w Olsztynie, Madryt (Hiszpania)

„Erasmus to okres próbowania nowych rzeczy i podejmowania nowych wyzwań! Nie bój się stawiać czoła swoim obawom, w ogóle nie bój się! Jeżeli zastanawiasz się czy jechać… oczywiście, że JECHAĆ! Erasmus otwiera oczy na świat, pozwala zaprzyjaźnić się z ludźmi innych narodowości, podróżować, poznawać nowe zwyczaje ,uczyć się nowych języków.”

Logo UWM - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

 

Misją Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jest wszechstronna działalność na rzecz rozwoju kształcenia wysokiej jakości absolwentów i kadr naukowych, realizacji badań naukowych dostosowanych do potrzeb gospodarki regionu i kraju oraz wzbogacania kultury narodowej.

 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zastrzega sobie prawo wprowadzenia bez uprzedzenia zmian danych zawartych na niniejszej stronie. Wszelkie informacje umieszczone na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.