Wczytywanie strony...

 • #Filologia polska

 

Co gwarantujemy? Połączenie tradycji z nowoczesnością. Mają Państwo do wyboru dwa zakresy kształcenia: 1) nauczanie języka polskiego, 2) wiedzę o kulturze. Oferujemy ciekawe zajęcia, dzięki którym zdobędziecie zaawansowane umiejętności zawodowe. Zabierzemy Was w podróż do świata literatury, przedstawimy sekrety języka polskiego oraz intrygujące nowości kulturalne. Dzięki doświadczonej kadrze staniecie się profesjonalistami poszukiwanymi na rynku pracy.

Gdzie może pracować absolwent filologii polskiej? Wszędzie tam, gdzie ważne są umiejętności komunikacyjne i liczy się perfekcyjna znajomość tajników polszczyzny, czyli m.in. w oświacie, mediach, instytucjach kultury, agencjach reklamowych.

Więcej informacji znajduje się tutaj: http://www.uwm.edu.pl/polonistyka/

i tu: https://www.facebook.com/polonistyka.uwm/

 

FILOLOGIA POLSKA

Forma studiów: stacjonarne

Poziom studiów: pierwszego stopnia, licencjackie, 6 semestrów

Zakres: nauczanie języka polskiego; wiedza o kulturze

 

Wydział Humanistyczny

89 524 63 07

 

Ogólne zasady kwalifikacji:

- nowa matura

Uwzględniane przedmioty obowiązkowe

1. Język polski

2. Język obcy nowożytny

Przedmioty do wyboru (należy dokonać wyboru jednego z przedstawionych poniżej):

 • Filozofia
 • Geografia
 • Historia
 • Historia sztuki
 • Język łaciński i kultura antyczna

- stara matura

Uwzględniane przedmioty:

1. Język obcy nowożytny

2. Historia lub geografia lub filozofia lub język łaciński

3. Język polski

- olimpiady

- matura międzynarodowa, europejska (IB,EB)

- matura zagraniczna

Nabór na studia kandydatów legitymujących się świadectwem dojrzałości uzyskanym za granicą, następuje na podstawie konkursu (rankingu) sumy punktów uzyskanych na świadectwie dojrzałości. Uwzględniane przedmioty obowiązkowe

Uwzględniane przedmioty obowiązkowe

1. Język polski

2. Język obcy nowożytny

Przedmioty do wyboru (należy dokonać wyboru jednego z przedstawionych poniżej):

 1. Filozofia
 2. Geografia
 3. Historia
 4. Historia sztuki
 5. Język łaciński i kultura antyczna

Punktacji przedmiotowej ze świadectwa dojrzałości w skali nieporównywalnej do zamieszczonych w zasadach matury zagranicznej, nie przelicza się. Oznacza to, że kandydat nie może być bezpośrednio kwalifikowany w konkursie świadectw dojrzałości, lecz: w ramach rekrutacji jednoczęściowej obejmującej konkurs świadectw dojrzałości - zobowiązany jest przystąpić do egzaminu wstępnego ustnego z dwóch przedmiotów: język polski i historia.

Logo UWM - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

 

Misją Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jest wszechstronna działalność na rzecz rozwoju kształcenia wysokiej jakości absolwentów i kadr naukowych, realizacji badań naukowych dostosowanych do potrzeb gospodarki regionu i kraju oraz wzbogacania kultury narodowej.

 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zastrzega sobie prawo wprowadzenia bez uprzedzenia zmian danych zawartych na niniejszej stronie. Wszelkie informacje umieszczone na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.