Wczytywanie strony...

  • KORTOWIADA
    NAJLEPSZE JUWENALIA W CAŁEJ POLSCE!

Kortowiada to trwający od środy do niedzieli czas, kiedy to symbolicznie władza w Olsztynie zostaje przekazana studentom. W środę oprócz konkurencji sportowych takich jak Bieg Przełajowy, czy maraton Zumby organizowanych przez Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego, studenci dekorują swoje akademiki w określonym temacie przewodnim. Ponadto tego wieczoru w namiocie mamy do czynienia z tak zwaną „cichą imprezą”, czyli Silent Party.

 

W czwartek świętowanie zaczyna się od Parady Studentów idącej ulicami Olsztyna, podczas której Prezydent Miasta oddaje w ręce studentów klucz do bram miasta. Po pochodzie następuje Wenus Show gdzie najpiękniejsze studentki naszego Uniwersytetu stają na scenie by pokazać siebie i swój wydział w jak najlepszym świetle i z najbardziej kreatywnymi pomysłami. Dodatkowo, w tym dniu nadal można udać się do namiotu na Plaży Kortowskiej, gdzie króluje Disco-Polo.

 

Piątkowy poranek startuje wcześnie, bo już po godzinie 10:00 zaczynają się zmagania w konkurencji Must Be The Dziekan, gdzie dziekani wszystkich wydziałów łączą się wraz ze swoimi studentami i walczą o tytuł w konkurencjach sportowych. Następnie Bój Wydziałów to najważniejsza konkurencja dla studentów. Walczą oni o zdobycie zaszczytnego pierwszego miejsca. Na scenie wystawiają oni dwie scenki tematyczne, w tym jedną z udziałem Dziekana Wydziału. Przedstawiają oni swoje wersje tematów przewodnich, tańcząc śpiewając i świetnie się bawiąc.

 

W piątek i w sobotę oprócz wciąż odbywających się namiotowych imprez zaczyna się to, co studenci uwielbiają najbardziej - Koncerty na Górce Kortowskiej. Gwiazdy z Polski i całego świata występują na deskach sceny by bawić się wraz ze studentami. Natomiast od samego rana na wszystkich studentów czekamy na Stadionie Kortowskim z Hatowiadą Ultimate Frisbee Hat Cup oraz z KortoStrongiem. Co odważniejsi próbują swoich sił, a reszta zażarcie kibicuje. Każdy z uczestników Juwenaliów może również posłuchać zmagań młodych kapel muzycznych podczas Kortofestu lub zrelaksować się w sobotnie popołudnie przy Chill Stage. W sobotę odbywa się również Bój Akademików - iście sportowe konkurencje odbywające się nie gdzie indziej jak na Stadionie Kortowskim. W niedzielę powoli dobiegamy do końca juwenaliowych wydarzeń - zaczynamy od wielkiego śniadania na Plaży Kortowskiej, aby następnie spalić kalorie poprzez śmiech w specjalnej, kortowiadowej odsłonie cyklu spotkań z kabaretami - Coolturalny Student.

 

Zwieńczeniem najlepszych juwenaliów Polsce jest Mecz Błotny, gdzie studenci wraz z kadrą akademicką toczą zacięte mecze piłki nożnej, oczywiście jak łatwo się domyślić, w błocie.

Logo UWM - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

 

Misją Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jest wszechstronna działalność na rzecz rozwoju kształcenia wysokiej jakości absolwentów i kadr naukowych, realizacji badań naukowych dostosowanych do potrzeb gospodarki regionu i kraju oraz wzbogacania kultury narodowej.

 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zastrzega sobie prawo wprowadzenia bez uprzedzenia zmian danych zawartych na niniejszej stronie. Wszelkie informacje umieszczone na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.