Wczytywanie strony...

  • #Energetyka

Energia odnawialna to alternatywny i zdrowy sposób na zapewnienie dostępu do energii. Dlatego warto zainwestować w wykształcenie w tym kierunku. Na studiach dowiesz się, jak korzystać z technologii OZE oraz nauczysz się, jak skutecznie wykorzystywać zasoby naturalne Ziemi. Zapoznasz się między innymi z urządzeniami i systemami energetyki odnawialnej; modelowaniem procesów i instalacji w rozproszonych systemach ekoenergetycznych, komputerowymi metodami projektowania systemów OZE, energetyką wiatrową i fotowoltaiczną, małą energetykę wodną; budownictwem pasywnym, zero- i plus energetycznym; technologiami pozyskania i konwersji biomasy. Dzięki zdobytej wiedzy staniesz się specjalistą od czystej energii.

Odnawialne źródła energii na UWM – i co dalej?

Po ukończeniu odnawialnych źródeł energii możesz pracować:

  • w firmach związanych z wytwarzaniem urządzeń OZE, ich obsługą i eksploatacją,
  • w firmach konsultingowych i doradczych w zakresie rynku odnawialnych źródeł energii,
  • w szkolnictwie stopnia średniego,
  • we własnej firmie z zakresu, usług, wytwarzania i dystrybucji energii z OZE.

 

 

ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII

Forma studiów: stacjonarne

Poziom studiów: drugiego stopnia, magisterskie, 3 semestry

 

Wydział Rolnictwa i Leśnictwa

89 523 33 16

 

Ogólne zasady kwalifikacji:

dyplom

dyplom zagraniczny

Logo UWM - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

 

Misją Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jest wszechstronna działalność na rzecz rozwoju kształcenia wysokiej jakości absolwentów i kadr naukowych, realizacji badań naukowych dostosowanych do potrzeb gospodarki regionu i kraju oraz wzbogacania kultury narodowej.

 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zastrzega sobie prawo wprowadzenia bez uprzedzenia zmian danych zawartych na niniejszej stronie. Wszelkie informacje umieszczone na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.