• #Odnawialne źródła energii

Program studiów umożliwia zapoznanie studentów z zasobami OZE; urządzeniami i systemami energetyki odnawialnej; modelowaniem procesów i instalacji w rozproszonych systemach ekoenergetycznych; komputerowymi metodami projektowania systemów OZE; energetyką wiatrową i fotowoltaiczną; małą energetykę wodną; wykorzystaniem energii słońca i ziemi; budownictwem pasywnym, zero- i plus energetycznym; technologiami pozyskania i konwersji biomasy; technologiami energetycznymi wykorzystującymi materiały odpadowe; gospodarowaniem bioenergią; regulacjami prawnymi; zarządzaniem i rachunkiem ekonomicznym w ekoenergetyce. Absolwent zdobywa wiedzę, umiejętności i kompetencje umożliwiające podjęcie pracy w jednostkach administracji samorządowej i rządowej; w firmach związanych z wytwarzaniem urządzeń oraz ich obsługą i eksploatacją; w firmach konsultingowych i doradczych w zakresie rynku odnawialnych źródeł energii; w szkolnictwie stopnia średniego; we własnej firmie z zakresu, usług, wytwarzania i dystrybucji energii z OZE.

ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII

Forma studiów: stacjonarne