Interesujesz się analizą danych, Big Data, profilowaniem, geomarketingiem? Chciałbyś pracować w sektorze informacyjnym? Widzisz się w przyszłości jako specjalistę od pozyskiwania, przetwarzania i zarządzenia informacją?

Nie zwlekaj i wybierz nowoczesny kierunek INŻYNIERIA INFORMACJI nagrodzony tytułem „Lidera jakości kształcenia”.

• 3,5-letnie studia kończące się uzyskaniem tytułu inżyniera, doskonale przygotowują do pracy w wielu perspektywicznych zawodach związanych z sektorem IT, logistyką i otoczeniem biznesu.
  • To praktyczne, interdyscyplinarne studia z wykorzystaniem nowoczesnych technik i narzędzi oraz elementów programowania.
  • możliwość korzystania z wyjazdów w ramach programu Erasmus do 28 państw partnerskich (65 uczelni) – m.in. Hiszpania, Włochy, Francja, Portugalia, Chorwacja;
  • możliwość dodatkowego rozwoju poprzez członkostwo w aktywnie działających na Wydziale dziecięciu kołach naukowych,
  • możliwość uczestnictwa w licznych wykładach gościnnych wybitnych specjalistów,
  • Na studiach są trzy moduły - ścieżki edukacyjne do wyboru: A - Analityk Informacji Biznesowej, B - Inżynier Informacji Transportowej, C - Wywiad Geoinformacyjny.

INŻYNIERIA INFORMACJI

Tryb studiów: stacjonarne

Forma studiów: inżynierskie; 7 semestrów

Wydział Geoinżynierii

- nowa matura

1. Chemia

2. Fizyka

3. Geografia

4. Informatyka

5. Język obcy nowożytny

6. Matematyka

- stara matura

Uwzględniane przedmioty:

1. Fizyka lub chemia

2. Informatyka lub matematyka lub geografia

3. Język obcy nowożytny

- olimpiady

- matura międzynarodowa, europejska (IB,EB)

- matura zagraniczna

Nabór na studia kandydatów legitymujących się świadectwem dojrzałości uzyskanym za granicą, następuje na podstawie konkursu (rankingu) sumy punktów uzyskanych na świadectwie dojrzałości. Uwzględniane przedmioty (należy dokonać wyboru trzech przedmiotów z przedstawionych poniżej)

1. Chemia

2. Fizyka

3. Geografia

4. Informatyka

5. Język obcy nowożytny

6. Matematyka

Punktacji przedmiotowej ze świadectwa dojrzałości w skali nieporównywalnej do zamieszczonych w zasadach matury zagranicznej, nie przelicza się. Oznacza to, że kandydat nie może być bezpośrednio kwalifikowany w konkursie świadectw dojrzałości, lecz: w ramach rekrutacji jednoczęściowej obejmującej konkurs świadectw dojrzałości - zobowiązany jest przystąpić do egzaminu wstępnego ustnego z dwóch przedmiotów: matematyka i fizyka.