Lingwistyka w biznesie to interdyscyplinarny kierunek studiów realizowany we współpracy Wydziału Humanistycznego i Wydziału Nauk Ekonomicznych. Stanowi fuzję studiów lingwistycznych i ekonomicznych, co pozwala połączyć wysokie kompetencje językowe (angielski-niemiecki lub angielski-rosyjski) ze znajomością zagadnień z zakresu praktyki gospodarczej i współpracy międzynarodowej. Absolwent studiów I stopnia nie tylko biegle włada dwoma językami obcymi, ale także ma wiedzę o funkcjonowaniu przedsiębiorstwa i prowadzeniu handlu międzynarodowego z uwzględnieniem różnych aspektów komunikacji międzykulturowej. Takie przygotowanie umożliwia mu podjęcie pracy w firmach prowadzących działalność na globalnym rynku produktów i usług, w instytucjach samorządowych, służbach państwowych i administracji, biurach podróży i instytucjach kultury. Może także kontynuować kształcenie na studiach II stopnia.

Zapraszamy na stronę kierunku:

LINGWISTYKA W BIZNESIE

Forma studiów: stacjonarne

Poziom studiów: pierwszego stopnia, licencjackie, 6 semestrów

Wydział Humanistyczny

89 524 63 07

- nowa matura

1. Geografia

3. Język obcy nowożytny (jeden język, do wyboru przez kandydata)

4. Język polski

5. Matematyka

6. Wiedza o społeczeństwie

- stara matura

Uwzględniane przedmioty:

1. Historia lub wiedza o społeczeństwie

2. Geografia lub matematyka

3. Język polski lub język obcy nowożytny

- olimpiady

- matura międzynarodowa, europejska (IB,EB)

- matura zagraniczna

Nabór na studia kandydatów legitymujących się świadectwem dojrzałości uzyskanym za granicą, następuje na podstawie konkursu (rankingu) sumy punktów uzyskanych na świadectwie dojrzałości. Uwzględniane przedmioty (należy dokonać wyboru trzech przedmiotów z przedstawionych poniżej)

1. Geografia

3. Język obcy nowożytny (jeden język, do wyboru przez kandydata)

4. Język polski

5. Matematyka

6. Wiedza o społeczeństwie

Punktacji przedmiotowej ze świadectwa dojrzałości w skali nieporównywalnej do zamieszczonych w zasadach matury zagranicznej, nie przelicza się. Oznacza to, że kandydat nie może być bezpośrednio kwalifikowany w konkursie świadectw dojrzałości, lecz: w ramach rekrutacji jednoczęściowej obejmującej konkurs świadectw dojrzałości - zobowiązany jest przystąpić do egzaminu wstępnego ustnego z dwóch przedmiotów: geografia i (historia lub wiedza o społeczeństwie).