• #Lingwistyka w biznesie

Wybierz interdyscyplinarne studia I stopnia lingwistyka w biznesie!

Powstaliśmy dzięki współpracy Wydziału Humanistycznego z Wydziałem Nauk Ekonomicznych i oferujemy fuzję studiów lingwistycznych i ekonomicznych. Zapewniamy połączenie wysokich kompetencji językowych (angielski-niemiecki lub angielski-rosyjski) ze znajomością zagadnień z zakresu praktyki gospodarczej i współpracy międzynarodowej. Absolwentki i absolwenci studiów I stopnia LwB to osoby biegle władające dwoma językami obcymi oraz mające wiedzę o funkcjonowaniu przedsiębiorstwa i prowadzeniu handlu międzynarodowego z uwzględnieniem aspektów międzykulturowych. Na naszych zajęciach przygotujemy Cię nie tylko do pracy w firmach prowadzących działalność na globalnym rynku produktów i usług, w instytucjach samorządowych, administracji, biurach podróży czy instytucjach kultury, ale także do kontynuowania kształcenia na studiach II stopnia.

Odwiedź naszą stronę internetową:

Dołącz do nas na FB i Instagramie:

Lingwistyka w biznesie

Forma studiów: stacjonarne

Poziom studiów: pierwszego stopnia, licencjackie, 6 semestrów

Wydział Humanistyczny

89 524 63 07

- nowa matura

1. Geografia

3. Język obcy nowożytny (jeden język, do wyboru przez kandydata)

4. Język polski

5. Matematyka

6. Wiedza o społeczeństwie

- stara matura

Uwzględniane przedmioty:

1. Historia lub wiedza o społeczeństwie

2. Geografia lub matematyka

3. Język polski lub język obcy nowożytny

- olimpiady

- matura międzynarodowa, europejska (IB,EB)

- matura zagraniczna

Nabór na studia kandydatów legitymujących się świadectwem dojrzałości uzyskanym za granicą, następuje na podstawie konkursu (rankingu) sumy punktów uzyskanych na świadectwie dojrzałości. Uwzględniane przedmioty (należy dokonać wyboru trzech przedmiotów z przedstawionych poniżej)

1. Geografia

3. Język obcy nowożytny (jeden język, do wyboru przez kandydata)

4. Język polski

5. Matematyka

6. Wiedza o społeczeństwie

Punktacji przedmiotowej ze świadectwa dojrzałości w skali nieporównywalnej do zamieszczonych w zasadach matury zagranicznej, nie przelicza się. Oznacza to, że kandydat nie może być bezpośrednio kwalifikowany w konkursie świadectw dojrzałości, lecz: w ramach rekrutacji jednoczęściowej obejmującej konkurs świadectw dojrzałości - zobowiązany jest przystąpić do egzaminu wstępnego ustnego z dwóch przedmiotów: geografia i (historia lub wiedza o społeczeństwie).