- Odkryj UWM
Wsparcie i rozwój studentów
RADIO UWMFM
Poznaj UWM
- Studia podyplomowe
- Co? Jak? Kiedy?
CO?
Kiedy?
Nie czekaj! Wybierz UWM
- Informator ECTS
Wczytywanie strony...
Wydział Teologii
Forma studiów podyplomowych: niestacjonarne Czas trwania: 3 semestry
Teologii
360; 3 semestry
Propozycja studiów podyplomowych skierowana jest do nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy chcą uzyskać kwalifikacje do nauczania drugiego przedmiotu. Proponowane studia podyplomowe wychodzą naprzeciw potrzebie doskonalenia zawodowego nauczycieli, którzy chcieliby nabyć odpowiednią wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne niezbędne do tego, aby mogli prowadzić zajęcia edukacyjne z zakresu wychowania do życia w rodzinie zgodnie z: 1. Ustawą z 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży (Dz.U. poz. 78 ze zm.); 2. Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 28 marca 2017 r. w sprawie ramowych planów nauczania dla publicznych szkół (Dz.U. z 2017 r. poz. 703); 3. Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 12 sierpnia 1999 r. w sprawie sposobu nauczania szkolnego oraz zakresu treści dotyczących wiedzy o życiu seksualnym człowieka, o zasadach świadomego i odpowiedzialnego rodzicielstwa, o wartości rodziny, życia w fazie prenatalnej oraz metodach i środkach świadomej prokreacji zawartych w podstawie programowej kształcenia ogólnego (tekst jedn.: Dz.U. z 2014 r. poz. 395); 4. Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 14 lutego 2017 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej, w tym dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym, kształcenia ogólnego dla branżowej szkoły I stopnia, kształcenia ogólnego dla szkoły specjalnej przysposabiającej do pracy oraz kształcenia ogólnego dla szkoły policealnej (Dz.U. z 2017 r. poz. 356); 5. Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 17 stycznia 2012 r. w sprawie standardów kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz.U. poz. 131). Podobne studia realizowane są z sukcesem przez wiele ośrodków doskonalenia zawodowego nauczycieli a także uczelni w Polsce (Toruń, Poznań, Warszawa)
Absolwent studiów podyplomowych Dydaktyka zajęć edukacyjnych w zakresie wychowania do życia w rodzinie otrzymuje kwalifikacje do prowadzenia zajęć edukacyjnych w zakresie wychowania do życia w rodzinie na poziomie szkoły podstawowej i ponadpodstawowej. Ponadto, jest przygotowany teoretycznie
i praktycznie do prowadzenia w szkole zajęć w ramach szeroko rozumianego wychowania prorodzinnego. Studia podyplomowe pozwalają także podnieść kwalifikacje zawodowe wszystkim nauczycielom, a w szczególności pełniącym funkcje wychowawcy klasowego oraz pedagoga szkolnego. Studia kierowane są do osób, które ukończyły studia drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie i posiadają kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w szkołach podstawowych
i ponadpodstawowych.
Na studia mogą być przyjęte osoby, które ukończyły studia drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie i posiadają kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.
3 x 800,00 PLN
Zjazdy realizowane w systemie niestacjonarnym (8/9 zjazdów), w piątek i sobotę. Na każdym zjeździe realizowanych jest ok. 10 godzin dydaktycznych. Częstotliwość zjazdów: średnio co dwa tygodnie.
Warunkiem ukończenia jest uzyskanie zaliczenia wszystkich przedmiotów i praktyk przewidzianych w programie kształcenia.
Osoby duchowne powinny posiadać pisemną zgodę odpowiednich władz kościelnych.
Ks. dr Zdzisław Kieliszek
Mgr Magdalena Białach
Informacji udziela sekretarz studiów podyplomowych: e-mail: magda.bialach@uwm.edu.pl tel. 89 523- 89-46
Misją Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jest wszechstronna działalność na rzecz rozwoju kształcenia wysokiej jakości absolwentów i kadr naukowych, realizacji badań naukowych dostosowanych do potrzeb gospodarki regionu i kraju oraz wzbogacania kultury narodowej.
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zastrzega sobie prawo wprowadzenia bez uprzedzenia zmian danych zawartych na niniejszej stronie. Wszelkie informacje umieszczone na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.