Wczytywanie strony...

  • #Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych

SZTUKA, DESIGN, FOTOGRAFIA, FILM

Chciałbyś w przyszłości być artystą, projektantem, grafikiem, fotografem lub filmowcem. To miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Jesteś kreatywny i szukasz sposobu na odnalezienie się na rynku sztuk wizualnych. Studiuj w Instytucie Sztuk Pięknych. Poznaj tajniki projektowania graficznego, multimediów, fotografii, filmu, intermediów, struktur wizualnych, a na studiach drugiego stopnia modelowania i wydruku 3D. Wszystko to w oparciu o tradycyjne pracownie artystyczne: malarstwa, rysunku, grafiki warsztatowej i rzeźby. Na naszym kierunku pozyskasz umiejętności pracy w różnych technikach i technologiach artystycznych.

Zajęcia dydaktyczne prowadzone są przez wysoko wykwalifikowaną kadrę artystów w każdej z dziedzin sztuki. Wykładowcy są aktywni artystycznie, a wielu z nich to specjaliści pracujący w branży kreacji wizualnej. Wszystko to wpływa na wysoki poziom przygotowania studenta do działalności twórczej i odnalezienia się na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy. Kształcimy w sposób indywidualny poprzez realizację własnych projektów artystycznych pod okiem specjalistów.

Nasi studenci na studiach I stopnia wybierają pracownię licencjacką według własnych preferencji. Pozwala im to na rozwijanie wiedzy, kompetencji i umiejętności w wybranej dziedzinie artystycznej

Stawiamy na kreatywność!

 

EDUKACJA ARTYSTYCZNA W ZAKRESIE SZTUK PLASTYCZNYCH

Tryb studiów: stacjonarne

Forma studiów: licencjackie; 6 semestrów

 

 

Wydział Sztuki

89 524 52 25

 

Ogólne zasady kwalifikacji:

- nowa matura

 

  1. Ocena predyspozycji kandydata – egzaminy praktyczne: rysunek i malarstwo.
  2. Konkurs ( ranking ) sumy % punktów, przystępują wyłącznie kandydaci, którzy uzyskali zaliczenie testu predyspozycji.

Uwzględniane przedmioty (należy dokonać wyboru trzech przedmiotów z przedstawionych poniżej)

1. Biologia

2. Historia

3. Historia sztuki

4. Geografia

5. Język obcy nowożytny (jeden język, do wyboru przez kandydata)

6. Język polski

7. Matematyka

- stara matura

  1. Ocena predyspozycji kandydata – egzaminy praktyczne: rysunek i malarstwo.
  2. Konkurs ( ranking ) średniej ocen uzyskanych na świadectwie, przystępują wyłącznie kandydaci, którzy uzyskali zaliczenie testu predyspozycji.

Uwzględniane przedmioty:

1. Historia lub geografia lub biologia lub matematyka

2. Język polski

3. Język obcy nowożytny*

- olimpiady

Osoby korzystające z ww. uprawnień zobowiązane są przystąpić do oceny predyspozycji na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych.

- matura międzynarodowa, europejska (IB,EB)

Osoby posiadające dyplom matury IB lub EB zobowiązane są przystąpić do oceny predyspozycji na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych.

- matura zagraniczna

 

 

  1. Ocena predyspozycji kandydata – egzaminy praktyczne: rysunek i malarstwo
  2. Konkurs ( ranking ) sumy % punktów, przystępują wyłącznie kandydaci, którzy uzyskali zaliczenie testu predyspozycji.

Uwzględniane przedmioty (należy dokonać wyboru trzech przedmiotów z przedstawionych poniżej)

1. Biologia

2. Historia

3. Historia sztuki

4. Geografia

5. Język obcy nowożytny (jeden język, do wyboru przez kandydata)

6. Język polski

7. Matematyka

Punktacji przedmiotowej ze świadectwa dojrzałości w skali nieporównywalnej do zamieszczonych w zasadach matury zagranicznej, nie przelicza się. Oznacza to, że kandydat nie może być bezpośrednio kwalifikowany w konkursie świadectw dojrzałości, lecz: w ramach rekrutacji dwuczęściowej obejmującej konkurs świadectw dojrzałości - zobowiązany jest przystąpić do egzaminu wstępnego ustnego z dwóch przedmiotów: historia i język polski oraz do oceny predyspozycji kandydata.

Logo UWM - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Misją Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jest wszechstronna działalność na rzecz rozwoju kształcenia wysokiej jakości absolwentów i kadr naukowych, realizacji badań naukowych dostosowanych do potrzeb gospodarki regionu i kraju oraz wzbogacania kultury narodowej.

 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zastrzega sobie prawo wprowadzenia bez uprzedzenia zmian danych zawartych na niniejszej stronie. Wszelkie informacje umieszczone na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.