Wczytywanie strony...

 

Studiowanie filologii rosyjskiej na UWM oznacza stały kontakt z nowoczesnym nauczaniem otwartym na poszerzanie i pogłębianie zainteresowań humanistycznych.

Gwarantujemy gruntowne praktyczne kształcenie językowe zarówno od podstaw, jak i na poziomie zaawansowanym. Swoją ofertą edukacyjną pragniemy zaspokoić potrzeby krajowego i regionalnego rynku pracy (bezpieczeństwo narodowe, współpraca transgraniczna, wsparcie dla samorządów, kontakty biznesowe i in.). Dostarczamy najświeższej wiedzy o kulturze i historii Rosji, realiach i stosunkach polityczno-społecznych studiowanego obszaru językowego. Stawiamy na kształcenie myślenia krytycznego i dążenie do samodzielności w poznawaniu świata. Interesująco prezentujemy rosyjską humanistykę, myśl filozoficzno-religijną oraz dokonania literackie i rolę Rosjan w dziejach Europy i świata.

Oferujemy jako jedyni w kraju możliwość wyboru unikalnej w swoim rodzaju tematyki zajęć (emigrantologia, kultura staroobrzędowców).

 

FILOLOGIA ROSYJSKA - Studia II stopnia

Tryb studiów: stacjonarne

Poziom studiów: drugiego stopnia, magisterskie, 4 semestry

 

 

Wydział Humanistyczny

89 524 63 07

 

Ogólne zasady kwalifikacji:

dyplom

dyplom zagraniczny

Logo UWM - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

 

Misją Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jest wszechstronna działalność na rzecz rozwoju kształcenia wysokiej jakości absolwentów i kadr naukowych, realizacji badań naukowych dostosowanych do potrzeb gospodarki regionu i kraju oraz wzbogacania kultury narodowej.

 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zastrzega sobie prawo wprowadzenia bez uprzedzenia zmian danych zawartych na niniejszej stronie. Wszelkie informacje umieszczone na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.