• #Inżynieria maszyn rolniczych, spożywczych i leśnych

Kształcenie na kierunku pozwala na zdobycie gruntownej wiedzy w zakresie nauk ogólnych, podstawowych i dyscyplin kierunkowych: technicznych, rolniczych i leśnych, z zakresu zastosowania informatyki, zarządzania zespołami ludzkimi oraz automatyki i sterowania procesami. Student nabywa umiejętność projektowania, symulacji i optymalizacji konstrukcji maszyn i urządzeń oraz operacji w technologiach i systemach w produkcji rolniczej, leśnej i przetwórstwie rolno-spożywczym, a także wykorzystania technik i systemów satelitarnych w monitorowaniu i sterowaniu produkcją i eksploatacją.

Absolwent jest przygotowany do pracy w przedsiębiorstwach produkcyjnych oraz w jednostkach usługowych i doradczych rolnictwa, przetwórstwa rolno-spożywczego i leśnictwa, w jednostkach gospodarczych i administracyjnych, w których niezbędna jest wiedza techniczna, rolnicza, informatyczna, oraz umiejętności organizacyjne.

INŻYNIERIA MASZYN ROLNICZYCH, SPOŻYWCZYCH I LEŚNYCH

Tryb studiów: stacjonarne i niestacjonarne

Forma studiów: inżynierskie; 7 semestrów

Wydział Nauk Technicznych

- nowa matura

1. Chemia

2. Fizyka

3 Geografia

4. Język obcy nowożytny (jeden język, do wyboru przez kandydata)

5. Informatyka

6. Matematyka

- stara matura

Uwzględniane przedmioty:

1. Fizyka lub chemia

2. Geografia lub matematyka lub informatyka

3. Język obcy nowożytny

- olimpiady

- matura międzynarodowa, europejska (IB,EB)

- matura zagraniczna

Nabór na studia kandydatów legitymujących się świadectwem dojrzałości uzyskanym za granicą, następuje na podstawie konkursu (rankingu) sumy punktów uzyskanych na świadectwie dojrzałości. Uwzględniane przedmioty (należy dokonać wyboru trzech przedmiotów z przedstawionych poniżej)

1. Chemia

2. Fizyka

3 Geografia

4. Język obcy nowożytny (jeden język, do wyboru przez kandydata)

5. Informatyka

6. Matematyka

Punktacji przedmiotowej ze świadectwa dojrzałości w skali nieporównywalnej do zamieszczonych w zasadach matury zagranicznej, nie przelicza się. Oznacza to, że kandydat nie może być bezpośrednio kwalifikowany w konkursie świadectw dojrzałości, lecz: w ramach rekrutacji jednoczęściowej - zobowiązany jest przystąpić do egzaminu wstępnego ustnego z dwóch przedmiotów: biologia i ( chemia lub matematyka).