Wczytywanie strony...

  • #Ochrona środowiska

Program studiów w zakresie gospodarki odpadami daje możliwość wykształcenia specjalistów z zakresu projektowania oraz modernizowania zintegrowanych systemów gospodarki odpadami. Absolwenci tego zakresu studiów są przygotowani do opiniowania i doradzania w zakresie lokalizacji, funkcjonowania oraz środowiskowego oddziaływania obiektów zajmujących się odbiorem, gromadzeniem i unieszkodliwianiem odpadów, z uwzględnieniem uwarunkowań logistycznych. Studenci zakresu ochrona ekosystemów wodnych nabywają specjalistyczną wiedzę dotyczącą funkcjonowania, zagrożeń i sposobów ochrony różnych typów ekosystemów wodnych oraz umiejętności oceny stanu środowiska wodnego i doboru właściwych metod poprawy kondycji obiektów wodnych. Studia w zakresie ochrona i użytkowanie ekosystemów leśnych jest odpowiedzią na realne potrzeby rynkowe, które obecnie definiują profil pracownika w sektorze leśnym: na styku ochrony środowiska i leśnictwa. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu gospodarki leśnej oraz zasad funkcjonowania ekosystemów leśnych.

 

OCHRONA ŚRODOWISKA

Forma studiów: stacjonarne

Poziom studiów: drugiego stopnia, magisterskie, 3 semestry

Zakres: gospodarka odpadami; ochrona i użytkowanie ekosystemów leśnych

 

Wydział Rolnictwa i Leśnictwa

89 523 33 16

 

Ogólne zasady kwalifikacji:

dyplom

dyplom zagraniczny

Logo UWM - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

 

Misją Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jest wszechstronna działalność na rzecz rozwoju kształcenia wysokiej jakości absolwentów i kadr naukowych, realizacji badań naukowych dostosowanych do potrzeb gospodarki regionu i kraju oraz wzbogacania kultury narodowej.

 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zastrzega sobie prawo wprowadzenia bez uprzedzenia zmian danych zawartych na niniejszej stronie. Wszelkie informacje umieszczone na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.