• #Pedagogika specjalna

Studia zapewniają zdobycie wiedzy, umiejętności i kompetencji z zakresu pedagogiki specjalnej. Program studiów przygotowuje do pracy z człowiekiem, w różnym wieku, z niepełnosprawnością oraz z zaburzeniami społecznego funkcjonowania. Zapewnia zdobycie wiedzy ogólnej, kierunkowej i specjalnościowej w odniesieniu do studiowanej specjalności. Wyposaża w umiejętności: projektowania działań sprzyjających normalizacji warunków życia oraz aktywizowania w różnych obszarach funkcjonowania w społeczeństwie, diagnozowania i rozwiązywania problemów rehabilitacyjnych, terapeutycznych, socjalizacyjnych, opiekuńczych i wychowawczych, wykorzystania osiągnięć współczesnej nauki, postępu technicznego i informacyjnego wobec osób wymagających specjalistycznego wsparcia.

PEDAGOGIKA SPECJALNA

Tryb studiów: stacjonarne i niestacjonarne

Forma studiów: jednolite magisterskie; 10 semestrów

Zakres: edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną; edukacja i terapia osób ze spektrum autyzmu; pedagogika resocjalizacyjna