• #Pedagogika wczesnej edukacji

Kształcenie na kierunku Pedagogika Wczesnej Edukacji ma na celu rozwijanie kompetencji nabytych na studiach I stopnia, pogłębienie rozumienia społeczno-kulturowego kontekstu edukacji, profesjonalizację warsztatu pracy, poszerzanie umiejętności prowadzenia badań i przygotowanie do studiów trzeciego stopnia. Atutem jest możliwość modelowania przez studentów własnej ścieżki kształcenia. Wybierając jeden z dwóch modułów, uzyskują kompetencje do prowadzenia zajęć pozalekcyjnych w zakresie edukacji przez sztukę lub do wspomagania rozwoju dziecka ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Możliwości zatrudnienia

• w przedszkolach i klasach I-III szkoły podstawowej w charakterze nauczyciela (pod warunkiem uzyskania kwalifikacji nauczycielskich na studiach I°),
  • w innych instytucjach edukacyjnych, opiekuńczych, wychowawczych, prowadzących działalność zgodną z profilem kształcenia absolwenta.

PEDAGOGIKA WCZESNEJ EDUKACJI

Tryb studiów: stacjonarne