Wczytywanie strony...

  • #Politologia i stosunki międzynarodowe

Pogłęb swoją wiedzę o polskiej i światowej polityce, aktualnych problemach i konfliktach międzynarodowych. W trakcie studiów poznasz kontekst historyczny, prawny i ekonomiczny współczesnej sceny politycznej. Zrozumiesz dynamikę przemian współczesnych stosunków międzynarodowych. Zdobędziesz umiejętność opisywania i interpretowania rzeczywistości politycznej, prowadzenia debaty oraz przygotowywania raportów i analiz dotyczących zjawisk politycznych i społecznych. Na studiach magisterskich dodatkowo poznasz zagadnienia z zakresu psychologii i politologii, które przygotują Cię do aktywnego udziału w życiu społecznym.

Politologia i stosunki międzynarodowe drugiego stopnia na UWM – i co dalej?

Po ukończeniu politologii i stosunków międzynarodowych drugiego stopnia możesz pracować w:

  • jednostkach administracji państwowej związanych z polityką zagraniczną i gospodarczą,
  • ośrodkach badawczych i eksperckich zajmujących się stosunkami międzynarodowymi,
  • dyplomacji,
  • środkach masowego przekazu,
  • instytucjach i przedsiębiorstwach związanych z obrotem międzynarodowym,
  • organizacjach Unii Europejskiej, Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie czy Organizacji Paktu Północnoatlantyckiego.

 

Politologia i stosunki miedzynarodowe

Forma studiów: stacjonarne

Poziom studiów: drugiego stopnia, magisterskie, 4 semestry

 

 

Wydział Nauk Społecznych

89 524 62 88

 

Ogólne zasady kwalifikacji:

dyplom

dyplom zagraniczny

Logo UWM - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

 

Misją Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jest wszechstronna działalność na rzecz rozwoju kształcenia wysokiej jakości absolwentów i kadr naukowych, realizacji badań naukowych dostosowanych do potrzeb gospodarki regionu i kraju oraz wzbogacania kultury narodowej.

 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zastrzega sobie prawo wprowadzenia bez uprzedzenia zmian danych zawartych na niniejszej stronie. Wszelkie informacje umieszczone na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.