Eksploatacja urządzeń elektroenergetycznych o napięciu do 15 kV Wydział Nauk Technicznych

Nauk Technicznych

Liczba godzin dydaktycznych, ECTS i liczba semestrów

160, 60 ECTS, 2 semestry

Charakterystyka

Studia przeznaczone są dla absolwentów wyższych uczelni, których obecna lub przyszła praca zawodowa związana jest z procesami produkcyjnymi na etapie projektowania, wytwarzania, bądź eksploatacji urządzeń elektroenergetycznych. Są one szczególnie polecane szefom produkcji, kierownikom wydziałów, dyrektorom technicznym, projektantom urządzeń technicznych oraz osobom odpowiedzialnym za prawidłową gospodarkę energetyczną zakładu, ochronę przeciwporażeniową i ochronę odgromową oraz eksploatację urządzeń elektroenergetycznych z urządzeniami dźwigowymi włącznie.

Syntetyczna charakterystyka efektów kształcenia [uczenia się]

Absolwenci posiadają wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne w dziedzinie energetyki wynikające z treści programowych realizowanych na kierunku Energetyka Wydziału Nauk Technicznych UWM w Olsztynie.

Studia kończą się uzyskaniem dyplomu ukończenia studiów podyplomowych wraz z nadaniem uprawnień SEP w zakresie elektroenergetycznym do 1 kV lub powyżej, kategorii D (dozór) i E (eksploatacja) zgodnie z rozporządzeniem MGPiPS

z dnia 28 kwietnia 2003 r. (Dz. U. 2003.89.828)

Warunki/zasady kwalifikacji

ukończone studia wyższe

3 200 zł

Organizacja toku studiów podyplomowych

Zjazdy realizowane w systemie niestacjonarnym 10. zjazdów, w sobotę i niedzielę. Na każdym zjeździe realizowanych jest 16 godzin dydaktycznych. Częstotliwość zjazdów: średnio co  cztery tygodnie

Warunki ukończenia studiów podyplomowych i wydania świadectwa

egzamin

Kierownik studiów podyplomowych

Jerzy Jaworski, dr inż.

Sekretarz

Bogusława Krezymon, mgr inż.

Kontakt

89 523 36 03; 506 337 777, 606 819 358, e-mail: bognak@uwm.edu.pl, j.jaworski@uwm.edu.pl

Szczegółowych informacji udziela sekretarz studiów podyplomowych: tel. 89 523 36 03, adres: Olsztyn, ul. M. Oczapowskiego 11 pokój: E 202)