Eksploatacja urządzeń elektroenergetycznych o napięciu do 15 kV Wydział Nauk Technicznych

Kierownik - dr inż. Jerzy Jaworski

Sekretarz - mgr inż. Bogusława Krezymon, bognak@uwm.edu.pl  tel. (89) 5233603)

Studia przeznaczone są dla absolwentów wyższych uczelni o kierunkach technicznych lub pokrewnych, których obecna lub przyszła praca zawodowa związana jest z procesami produkcyjnymi na etapie projektowania, wytwarzania bądź eksploatacji urządzeń elektroenergetycznych. Są one szczególnie polecane szefom produkcji, kierownikom wydziałów, dyrektorom technicznym, projektantom urządzeń technicznych oraz osobom odpowiedzialnym za prawidłową gospodarkę energetyczną zakładu, ochronę przeciwporażeniową i ochronę odgromową oraz eksploatację urządzeń elektroenergetycznych z urządzeniami dźwigowymi włącznie. Program studiów obejmuje wykłady i ćwiczenia z wybranych zagadnień miernictwa elektrycznego, podstaw elektrotechniki, maszyn i napędu elektrycznego, sieci i instalacji elektrycznych, urządzeń dźwignicowych, systemu zapewnienia bezpieczeństwa użytkowania wyrobów, bezpieczeństwa i organizacji prac elektroenergetycznych, ochrony odgromowej i przeciwprzepięciowej oraz przepisów budowy i eksploatacji instalacji i urządzeń elektroenergetycznych o napięciu do 15 kV. Tematyka zajęć laboratoryjnych obejmuje pomiary w obwodach prądu stałego i przemiennego, badania i pomiary elektroenergetyczne, pomiary i ocenę stanu oświetlenia elektrycznego oraz pomiary i ocenę zagrożenia stanowisk pracy polami elektromagnetycznymi.

Zasady kwalifikacji

Rekrutacja odbywa się na podstawie postępowania kwalifikacyjnego w oparciu o złożone dokumenty : podanie, odpis dyplomu ukończenia studiów, kserokopia dowodu osobistego, 1 zdjęcie

Miejsce ogłoszenia wyników

Informacje przesłane e-mailem