PORTAL REKRUTACYJNY

Studia na UWM to nie tylko nauka! 

Studia to idealny czas na to, aby realizować swoje pasje i odkrywać nowe zainteresowania. Możesz to robić w ponad 280 kołach naukowych, agendach kulturalnych Akademickiego Centrum Kulturalnego, w Ośrodku Inicjatyw Artystycznych, a także w różnorodnych drużynach sportowych czy w samorządzie studenckim. 

image

Studenci dla studentów!

Jeśli lubisz, kiedy wokół Ciebie dużo się dzieje, a organizowanie wydarzeń to Twój żywioł, koniecznie dowiedz się więcej o samorządzie studenckim. Tworzą go studentki i studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, którzy/re na co dzień reprezentowani/e są przez wybranych w demokratycznych wyborach, przedstawicieli/ki.  

Na czele samorządu stoi Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego, która wspólnie z radami na poszczególnych wydziałach: 

  • pomaga studentkom i studentom w odnalezieniu się w akademickiej rzeczywistości, 

  • udowadnia, że życie studenckie to nie tylko nauka, ale też idealny czas na dobrą zabawę, 

  • zachęca do angażowania się w ciekawe inicjatywy, 

  • organizuje studenckie wydarzenia. 

Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego do wszystkich swoich aktywności angażuje studentów i studentki, którzy/re dzięki udziałowi w tych inicjatywach mogą rozwijać swoje umiejętności organizacyjne.

image

Studia – czas na kulturę, sztukę i rozrywkę 

Kluby, zespoły, chóry, drużyny… poznaj agendy Akademickiego Centrum Kultury, w których możesz realizować swoje pasje.

Zespół Pieśni i Tańca "Kortowo” 

Kolorowe, ludowe stroje, tradycja, taniec i śpiew – tak w skrócie można opisać nasz uniwersytecki zespół, który od lat 50. XX wieku kultywuje polski folklor zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Jeśli Twoja osobowość jest równie barwna jak warmińskie stroje i energiczna jak ludowy taniec – to jest to zdecydowanie miejsce dla Ciebie. 

Chór im. Prof. Wiktora Wawrzyczka UWM 

To chór uczelniany, który nieprzerwanie działa od ponad 70 lat i jest laureatem wielu prestiżowych nagród. Jeśli śpiewasz lub marzysz o tym, aby wraz z innymi stać na polskich i zagranicznych scenach, jest to zdecydowanie miejsce dla Ciebie. Chór działa przy Wydziale Sztuki w Ośrodku Inicjatyw Artystycznych.   

Studio Wokalne UWM 

To miejsce dla osób uzdolnionych wokalnie. Nieważne jednak, czy masz doświadczenie sceniczne, czy nie. Jeśli chcesz śpiewać i rozwijać swoje umiejętności, pierwsze kroki skieruj właśnie w stronę Studia Wokalnego.  

Orkiestra Akademicka UWM 

Grasz na instrumencie i czujesz, że muzyka to Twój żywioł? Twoje umiejętności przydadzą się w Orkiestrze Akademickiej UWM, która uświetnia zarówno uroczystości oraz imprezy akademickie, jak i miejskie, nie tylko w Olsztynie, ale w całym województwie. W swoim repertuarze posiada kompozycje tradycyjne, marsze orkiestrowe, a także utwory rozrywkowe, filmowe czy jazzowe.  

KloszART 

To grupa teatralna, która swoje drzwi otwiera przed wielbicielami alternatywnej sztuki. Poza sztukami reżyserowanymi zajmuje się również improwizacjami, nagrywaniem filmów krótkometrażowych, inicjatywami plastycznymi, sesjami zdjęciowymi czy innymi rzeczami orbitującymi wokół pojęcia „sztuka”. 

Teatr Studencki „Cezar” 

Jeśli marzysz o tym, aby stanąć na teatralnych deskach, koniecznie zaangażuj się w działania Teatru Studenckiego „Cezar”. W swoim dorobku ma ponad 30 spektakli, instalacji teatralnych oraz organizację Studenckiego Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego. Z „Cezarem” poznasz artystyczną stronę studiowania na UWM. 

Teatr Muzyczny UWM 

To pierwszy w Polsce akademicki teatr muzyczny! Rozwija muzyczne i teatralne pasje studentów i pracowników UWM oraz mieszkańców Warmii i Mazur. Jeśli kochasz musicale, to właśnie tutaj będziesz miał/a okazję spełnić marzenie o wzięciu udziału w przedsięwzięciu, łączącym różne rodzaje sztuki. 

Studencka Agencja Fotograficzna „Jamnik” 

Robisz zdjęcia? Uniwersytet Warmińsko-Mazurski da Ci do tego wiele okazji. Naturalne, warmińskie plenery oraz wiele wydarzeń kulturalnych i akademickich, potrzebuje relacji fotograficznej. „Jamnik” zapewnia zaplecze do pracy, profesjonalną poradę, kontakt z innymi fotografami, możliwość ekspozycji swoich prac itd. 

Akademicki Klub Turystyczny „AKT” 

To miejsce dla tych, którzy żyją podróżowaniem. Dlatego, jeśli nie potrafisz długo usiedzieć w jednym miejscu, szykuj się na niezapomniane wyprawy, podczas których poznasz świat na nowo i z ciekawym towarzystwem. 

Akademicki Klub Płetwonurków „Skorpena” 

Jeśli nurkujesz lub dopiero o tym marzysz, koniecznie wstąp „Skorpeny”. Jej członkowie to prawdziwi miłośnicy podwodnego świata. Organizują nurkowe wyprawy krajowe i zagraniczne. Prowadzą kursy i szkolenia na stopnie nurkowe.

Akademicki Klub Miłośników Fantastyki „Olifant” 

Przemierzaj abstrakcyjne światy, czytaj, graj i twórz. Tutaj znajdziesz fanki i fanów science fiction, postapo, steampunku i wielu innych odmian fantastyki. Rozgrywaj epickie partie wśród takich samych pasjonatów i pasjonatek jak Ty, a organizacyjnych umiejętności nabierz podczas organizacji Kortowskiego Minikonwentu Gier Towarzyskich “Gamegringer”. 

Zespół Sygnalistów Myśliwskich “Artemis” 

Darzbór! Znasz to pozdrowienie? Sygnały i muzyka myśliwska nie są Ci obce, a na dźwięk rogu czujesz zew przygody i pozytywne emocje? To oznacza tylko jedno! Twoje miejsce jest w Zespole Sygnalistów Myśliwskich “Artemis”. 

Yacht Klub UWM 

Skorzystaj z okolicznych jezior, świetnie przygotowanej infrastruktury i doświadczonych instruktorów, którzy na pokładzie czują się jak ryba w wodzie. Rozpocznij swoją żeglarską przygodę z Yacht Klub UWM i z głośnym „Ahoj” ruszaj na podbój wodnego świata! 

Akademicki Klub Łuczników 

Wypuszczaj strzały niczym Robin Hood i celuj w tarczę jak Katniss Everdeen. Być może na początku nie zawsze trafisz w sam środek, ale pod okiem doświadczonych instruktorów pokochasz dźwięk naciąganej cięciwy i wypuszczanej strzały. 

Uniwersytecka Drużyna „Honeybadgers” 

To pionierska na Warmii i Mazurach drużyna, która specjalizuje się w niestandardowych dyscyplinach sportowych, takich jak: quidditch, spikeball, roundnet, jugger, slackline a ostatnio także disc golf. W każdej z nich liczy się szybkość, precyzja i taktyka, które łączą się w dynamiczną i pełną emocji grę.  

Akademicki Klub Żeglarski SZKWAŁ 

Żegluj po jeziorach Warmii i Mazur. Członkinie i członkowie klubu organizują rejsy po Wielkich Jeziorach Mazurskich oraz startują w regatach, wielokrotnie sięgając po tytuły mistrzów Polski. 

Studenckie święto UWM – Kortowiada  

Kortowiada to olsztyńskie juwenalia, okrzyknięte najlepszymi w Polsce. To czas, w którym studentki i studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie przejmują klucze do bram miasta. Swoją obecność zaznaczają radosną, głośną i kolorową Paradą Wydziałów, która przechodzi przez centrum miasta, aż do Kortowa. W czasie Kortowiady odbywają się koncerty, spotkania z artystami i ciekawymi ludźmi, różnorodne konkursy i zawody, silent party czy kino plenerowe.