Zaawansowane metody analizy danych i Data Mining w biznesie Wydział Matematyki i Informatyki

Matematyki i Informatyki

Liczba godzin dydaktycznych, ECTS i liczba semestrów

230 godzin, 30 ECTS, 2 semestry

Charakterystyka

Studia podyplomowe ZMADiDMwB przygotowują słuchaczy do zarządzania danymi poprzez nabycie umiejętności ich przetwarzania, analizowania oraz wnioskowania na ich podstawie za pomocą metod i technik analizy danych. Celem studiów jest nabycie  szczegółowej wiedzy z zakresu statystyki matematycznej i analizy danych oraz umiejętności pozwalających na stosowanie metod statystycznych do opisu, modelowania i prognozowania rozmaitych zjawisk i procesów.

Studia mają na celu podniesienie kompetencji osób zatrudnionych jako analitycy w bankach, instytucjach ubezpieczeniowych, przedsiębiorstwach handlowych, produkcyjnych, ośrodkach przetwarzania informacji oraz ośrodkach badania opinii społecznej, w firmach prowadzących badania kliniczne, a także w instytucjach administracji państwowej i samorządowej i innych.

Syntetyczna charakterystyka efektów kształcenia [uczenia się]

Absolwent studiów podyplomowych Zaawansowane metody analizy danych i Data Mining w biznesie posiada wiedzę szczegółową z zakresu statystyki matematycznej i analizy danych oraz umiejętności pozwalające na stosowanie metod statystycznych do opisu, modelowania i prognozowania rozmaitych zjawisk i procesów. Absolwenci tego kierunku posiadają teoretyczne podstawy i praktyczne umiejętności niezbędne do analizowania procesów masowych. Znajomość różnorodnych narzędzi informatycznych pozwala absolwentom podejmować zadania z zakresu przetwarzania danych i wnioskowania statystycznego oraz modelowania zjawisk losowych. Są również gotowi do krytycznej oceny posiadanej wiedzy, działania w sposób przedsiębiorczy, jak również do przestrzegania zasad etyki zawodowej.

Warunki/zasady kwalifikacji

Warunkiem ubiegania się o przyjęcia na studia podyplomowe jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia dowolnego kierunku. Wymagane dokumenty:

- podanie o przyjęcie na studia podyplomowe;

- odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych;

O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszenia w systemie IRK.

Terminy rekrutacji i adresy dostarczania dokumentów są podawane i na bieżąco aktualizowane w systemie IRK – studia podyplomowe.

5400 PLN

Organizacja toku studiów podyplomowych

Zjazdy realizowane  w systemie niestacjonarnym, w sobotę i niedzielę, dwa zjazdy w miesiącu.

Warunki ukończenia studiów podyplomowych i wydania świadectwa

Warunkiem otrzymania świadectwa ukończenia studiów podyplomowych jest uzyskanie w określonym terminie wszystkich zaliczeń (w przypadku ćwiczeń z oceną) oraz uzyskanie wszystkich zaliczeń bez oceny (w przypadku wykładów);

studia z możliwością dofinansowania

Kierownik studiów podyplomowych

dr hab. Adam Lecko, prof. UWM

Sekretarz