• #Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna

Studiowanie na kierunku rozwija kompetencje niezbędne  do wykonywania zawodu nauczyciela przedszkolnego i wczesnoszkolnego, a także do pracy w innych formach wychowania przedszkolnego, w żłobkach, placówkach animacji kulturalnej. Ponadto studenci są przygotowani do prowadzenia zajęć pozalekcyjnych w zakresie zajęć artystycznych i do wspomagania rozwoju dziecka o specyficznych potrzebach edukacyjnych, w tym do prowadzenia zajęć korekcyjno-kompensacyjnych w przedszkolu i w szkole oraz do rozwijania zdolności i twórczości dzieci. Studenci uczą się analizować, prognozować i racjonalnie oceniać złożone sytuacje edukacyjne z wykorzystaniem zaawansowanych metod i narzędzi pedagogicznych.

Studia jednolite magisterskie – 10 semestrów, stacjonarne i niestacjonarne
Zakres: bez zakresu

• PEDAGOGIKA PRZEDSZKOLNA I WCZESNOSZKOLNA

Kandydatowi na studia - do obliczenia sumy % punktów uwzględnia się 0 (zero) % punktów z danego przedmiotu - jeżeli egzamin z tego przedmiotu złożony został na poziomie poniżej 30% punktów lub kandydat nie spełnia kryteriów w zakresie wskazanych w załącznikach przedmiotów, tj. przedmiot nie występuje na świadectwie dojrzałości. Dla przedmiotów kwalifikacyjnych określonych dla danego kierunku studiów, z których egzamin maturalny złożony został na poziomie dwujęzycznym stosuje się zasadę obliczania punktów odpowiednio jak dla poziomu rozszerzonego. Kandydat uzupełnia w systemie IRK przedmioty kwalifikacyjne (egzaminy) oraz poziom egzaminu (podstawowy, rozszerzony, dwujęzyczny). Na podstawie wprowadzonych danych przeprowadzona będzie kwalifikacja na studia. Wyboru przedmiotów kwalifikacyjnych (egzaminów) spośród przedmiotów wskazanych w kryteriach kwalifikacji dla każdego kierunku, na który kandydat dokonuje rejestracji dokona system IRK, z zachowaniem najkorzystniejszego wyniku dla Kandydata.

Uwzględniane przedmioty (należy dokonać wyboru trzech przedmiotów z przedstawionych poniżej)

1. Filozofia

2. Geografia

4. Język łaciński i kultura antyczna