• #Turystyka i rekreacja
Kierunek Turystyka i rekreacja, studia drugiego stopnia (magisterskie), proponuje interdyscyplinarny program studiów, który przygotowuje absolwentów do podejmowania różnorodnych wyzwań w sferze działalności turystycznej i rekreacyjnej, nie tylko na terenie naszego kraju, ale również poza jego granicami. Absolwenta kierunku cechuje uniwersalność i wszechstronność posiadanej wiedzy, umiejętności oraz kwalifikacji zawodowych.

Umiejętności i kompetencje zdobyte podczas realizacji treści kształcenia na drugim stopniu studiów kierunku Turystyka i rekreacja pozwolą jego absolwentom rozwijać i unowocześniać polską branżę turystyczną i rekreacyjną oraz skutecznie konkurować na europejskim i światowym rynku pracy. Jednym z najważniejszych celów kształcenia jest przygotowanie studentów do pracy nie tylko na stanowiskach  szeregowych, ale również kierowniczych. Zdobyta wiedza i umiejętności umożliwią absolwentom podjęcie pracy w branży turystycznej na stanowiskach menadżerskich.  Absolwenci będą także przygotowani do podjęcia nauki na studiach trzeciego stopnia, gdyż studia drugiego stopnia przygotowują ich do podjęcia aktywności naukowo-badawczej w obszarze zjawisk i procesów zachodzących w przestrzeni turystycznej.

studia drugiego stopnia – magisterskie, 4 semestry, stacjonarne

zakres: bez zakresu

• TURYSTYKA I REKREACJA

Warunkiem ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia - magisterskie jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia na tym samym lub innym kierunku studiów.

Zakres kierunków studiów, po których absolwenci mogą ubiegać się o przyjęcie na dany kierunek kształcenia, ze szczególnym uwzględnieniem kwalifikacji kandydata oraz zasady rekrutacji określa rada wydziału, a głównym kryterium jest ranking ostatecznego wyniku studiów - bez wyrównania do pełnej oceny, w ramach określonego limitu miejsc.

Turystyka i rekreacja, studia pierwszego stopnia >>

Wydział:

Nazwa:

Wydział Nauk o Środowisku

Adres:

ul. Michała Oczapowskiego 5, 10-719 Olsztyn

Numery telefonów
do kontaktów z kandydatami:

fax. 89 523 36 51

do kontaktów z kandydatami:

e-mail: wnos-dziekanat@uwm.edu.pl

strona internetowa i facebook: