• #Turystyka i rekreacja
Kształcenie na kierunku turystyka i rekreacja pozwala zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu organizacji i obsługi ruchu turystycznego, świadczenia usług w branży turystycznej, kreowania produktów turystycznych oraz organizacji czasu wolnego z wykorzystaniem różnorodnych form rekreacji. Absolwent jest ukierunkowany na wdrażanie zasad zrównoważonego rozwoju w przestrzeni turystycznej. Posiada wiedzę z zakresu podstaw ekonomii i zarządzania w turystyce i rekreacji oraz aktualnie obowiązujących aktów prawnych. Przygotowuje się do organizowania i prowadzenia programów ruchowo-rekreacyjnych dla jednostek i grup społecznych. Posiada pogłębioną wiedzę w zakresie zagospodarowania, użytkowania oraz ochrony walorów przyrodniczych i kulturowych środowiska. Zna zasady tworzenia i promocji produktów turystycznych dedykowanych jednostkom oraz grupom społecznym. Umie dobierać narzędzia i metody do analizy interakcji zachodzących pomiędzy różnymi zjawiskami w obszarze turystyki i rekreacji a środowiskiem przyrodniczym i kulturowym.

Absolwent może podjąć pracę na różnych stanowiskach, zarówno w branży turystycznej, jak i rekreacyjnej. Studia przygotowują do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej w obu sferach. Absolwent może znaleźć zatrudnienie w: biurach podróży (Organizatorzy Turystyki, Pośrednicy Turystyczni, Agenci Turystyczni); hotelach; ośrodkach wypoczynkowych; gospodarstwach agroturystycznych; ośrodkach sportu i rekreacji; centrach rekreacji i odnowy biologicznej; urzędach administracji samorządowej i państwowej; domach kultury; organizacjach społecznych, fundacjach i stowarzyszeniach oraz placówkach organizujących zajęcia rekreacyjne dla dzieci i młodzieży. Jest przygotowany do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej, może podjąć pracę w charakterze pilota wycieczek krajowych i zagranicznych, przewodnika lub rezydenta.

studia drugiego stopnia – magisterskie, 4 semestry,

stacjonarne

specjalności: bez specjalności

Warunkiem ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia - magisterskie jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia na tym samym lub innym kierunku studiów.

Zakres kierunków studiów, po których absolwenci mogą ubiegać się o przyjęcie na dany kierunek kształcenia, ze szczególnym uwzględnieniem kwalifikacji kandydata oraz zasady rekrutacji określa rada wydziału, a głównym kryterium jest ranking ostatecznego wyniku studiów - bez wyrównania do pełnej oceny, w ramach określonego limitu miejsc.

Wydział:

Nazwa:

Wydział Nauk o Środowisku

Adres:

ul. Michała Oczapowskiego 5, 10-719 Olsztyn

Numery telefonów

do kontaktów z kandydatami:

fax. 89 523 36 51

do kontaktów z kandydatami:

e-mail: wnos-dziekanat@uwm.edu.pl

strona internetowa i facebook:

www.wnos.uwm.edu.pl