Propozycja uruchomienia studiów podyplomowychz zakresu Prawa ubezpieczeń społecznych jest wynikiem konsultacji z otoczeniem społeczno-lokalnym, w tym w szczególności Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odział w Olsztynie. Kształcenie na tym kierunku zaspokoi więc potrzeby nie tylko indywidualne, ale i społeczne aspiracje i oczekiwania interesariuszy zewnętrznych. Studia podyplomowe skierowane są do absolwentów studiów wyższych, których zainteresowania zawodowe lub osobiste skłaniają do poszerzenia wiedzy z zakresu prawa pracy i ustawodawstwa socjalnego. Zdobyta w trakcie studiów wiedza pozwala również na zatrudnienie jako pracownika zajmującego się stosowaniem w praktyce prawa pracy i ubezpieczeń społecznych w sektorze prywatnym oraz publicznych służbach zatrudnienia.
Studia mają charakter interdyscyplinarny, jednak kładą duży nacisk na zagadnienia prawne. W trakcie studiów prezentowane są zagadnienia z zakresu prawa pracy, prawa zamówień publicznych, prawa cywilnego, prawa finansów publicznych, a także zagadnienia dotyczące postępowania administracyjnego i egzekucyjnego w administracji oraz postępowania cywilnego rozpoznawczego i egzekucyjnego w zakresie niezbędnym do praktycznego i codziennego realizowania zadań z zakresu ubezpieczeń społecznych. Oczywistym elementem są zajęcia, które skupiają się na poszczególnych zagadnieniach prawa ubezpieczeń społecznych, np. finansowanie ubezpieczeń społecznych, prawna ochrona danych osobowych w prawie ubezpieczeń społecznych, czy podleganie ubezpieczeniom społecznym. Obejmują m.in. wykłady interaktywne oraz praktyczne warsztaty, połączone z rozwiązywaniem kazusów.
Absolwent studiów podyplomowych „Prawo ubezpieczeń społecznych” posiada wiedzę, umiejętności zawodowe i kompetencje niezbędne do wykonywania pracy w zakresie prawa ubezpieczeń społecznych, w szczególności w organach administracji publicznej, a także w podmiotach realizujących zadania w zakresie ubezpieczeń społecznych.
Rekrutacja odbywa się na podstawie kolejności zgłoszeń.
3 600 PLN
Możliwość płatności w 6 ratach.
Zjazdy realizowane w systemie niestacjonarnym (14 zjazdów), w piątki w godzinach od 16.45 do 20.00 (4 godziny), a w soboty w godzinach od 8.00 do 14.45 (8 godzin).
Na każdym zjeździe realizowanych jest ok. 12 godziny dydaktycznych. Częstotliwość zjazdów: średnio co dwa tygodnie.
Uzyskanie zaliczeń na ocenę ze wszystkich przedmiotów.