Studia podyplomowe Edukacja zdrowotna (studia kwalifikacyjne) są przeznaczone dla nauczycieli i nadają kwalifikacje do nauczania kolejnego przedmiotu Edukacja zdrowotna w szkole podstawowej i ponadpodstawowej. Kształcenie na studiach podyplomowych jest prowadzone w zakresie przygotowania:
Absolwent studiów podyplomowych Edukacja zdrowotna (studia kwalifikacyjne) uzyskuje efekty uczenia się w zakresie:
Kandydaci/Kandydatki ubiegający/e się o przyjęcie na studia podyplomowe powinni posiadać wykształcenie wyższe (kwalifikacja pełna co najmniej na poziomie 7 PRK, uzyskana w systemie szkolnictwa wyższego i nauki – Art. 160 ust. 3 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2023 r. poz. 742, z późn. zm.) i posiadać uprawnienia do wykonywania zawodu nauczyciela zgodnie z rozporządzeniem o kwalifikacjach nauczycielskich (Dz. U. 2023 poz. 2102) (dla osób, które zdobyły kwalifikacje zgodnie ze standardem kształcenia nauczycieli (Dz. U. 2019 poz. 1450 z późn. zm.) lub posiadać przygotowanie pedagogiczne (dla osób, które zdobyły wykształcenie przed wprowadzeniem standardów kształcenia nauczycieli).
Kandydat ubiegający się/Kandydatka ubiegająca się o przyjęcie na studia podyplomowe Edukacja zdrowotna (studia kwalifikacyjne) rejestruje się w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów, a następnie składa w sekretariacie studiów wymagane dokumenty:
6 900 zł
Możliwość płatności w ratach.
Studia podyplomowe Edukacja zdrowotna (studia kwalifikacyjne) prowadzone są w Katedrze Dydaktyki i Wczesnej Edukacji Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Studia podyplomowe trwają trzy semestry, a zajęcia w kolejnych semestrach realizowane są w następujących formach:
Semestr 1: Zajęcia realizowane w większości (70 godz.) przy wykorzystaniu platformy zdalnego nauczania: Microsoft Teams w pakiecie Office 365 lub Google Meet oraz zajęcia stacjonarne w siedzibie uczelni (40 godz.). Semestr 2: Zajęcia realizowane częściowo (20 godz.) przy wykorzystaniu platformy zdalnego nauczania: Microsoft Teams w pakiecie Office 365 lub Google Meet oraz zajęcia stacjonarne w siedzibie uczelni (92 godz.). Semestr 3: Zajęcia stacjonarne prowadzone w siedzibie uczelni (88 godz.).
Łączna liczba godzin zajęć dydaktycznych – Program studiów podyplomowych obejmuje łącznie 400 godzin zajęć w tym: 220 godzin przeznaczonych na przygotowanie merytoryczne do nauczania przedmiotu Edukacja zdrowotna i 180 godzin przeznaczonych na przygotowanie dydaktyczno-metodyczne, w tym 90 godzin praktyk pedagogicznych w szkole podstawowej (50 godz.) i ponadpodstawowej (40 godz.).
Wszystkie zajęcia przewidziane planem studiów są dla słuchaczy obowiązkowe. Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych i uzyskania świadectwa ukończenia studiów podyplomowych jest uzyskanie przez słuchacza w określonym terminie zaliczeń z oceną i zdania egzaminów z wszystkich przedmiotów objętych planem studiów oraz dwóch praktyk: w szkole podstawowej i ponadpodstawowej. Okresem zaliczeniowym w ramach studiów podyplomowych Edukacja zdrowotna (studia kwalifikacyjne) jest cykl studiów.
Ostateczna ocena końcowa studiów wynika ze średniej arytmetycznej wszystkich otrzymanych ocen końcowych z poszczególnych przedmiotów i jest obliczana według zasady: dostateczny (do 3,50), dobry (od 3,51 do 4,50), bardzo dobry (od 4,51).
Postępowanie kwalifikacyjne odbywa się na podstawie analizy złożonych dokumentów. O przyjęciu na studia decyduje także kolejność zgłoszeń w systemie IRK jak również kolejność złożenia dokumentów (w wersji papierowej).