Studia podyplomowe przeznaczone są dla pracowników administracji publicznej – rządowej i samorządowej – posiadających wyższe wykształcenie, bez względu na kierunek studiów. Celem studiów jest poszerzenie wiedzy niezbędnej dla pracownika administracji publicznej zajmującego bądź ubiegającego się o stanowisko kierownicze albo samodzielne. Program obejmuje zagadnienia konstytucyjnych podstaw ustroju RP, administracji publicznej, procedur administracyjnych, prawa pracy urzędniczego, finansów publicznych. Słuchacze studiów otrzymują najnowszą wiedzę teoretyczną z zakresu wykładanych dyscyplin wpływających na poszerzanie wiedzy zawodowej i wykorzystania jej w praktycznym funkcjonowaniu.
Organizacja studiów uwzględnia wszelkie zalecenia ogólnouczelniane oraz wydziałowe dotyczące weryfikacji efektów kształcenia. Zaliczenie przedmiotów odbywa się w formie pisemnej lub ustnej. Oceny końcowe z poszczególnych przedmiotów oraz egzaminu są dokumentowane w formie protokołów zaliczeń i kart osiągnięć słuchacza.
Rekrutacja odbywa się na podstawie kolejności zgłoszeń.
4 000 PLN
Opłata wnoszona jest na rachunek bankowy Uczelni. Na pisemny wniosek Słuchacza, jest możliwość rozłożenie opłaty na maksymalnie 6 rat w wysokości i w terminach zawartych w umowie.
Zajęcia odbywają się w systemie niestacjonarnym, w soboty i niedziele, średnio co 2 tygodnie.
Zasada wyliczania oceny końcowej: średnia arytmetyczna ocen ze wszystkich przedmiotów przewidzianych programem kształcenia kończących się zaliczeniem z oceną oraz ostateczna ocena z egzaminu. Wynik studiów stanowi suma: 0,5 średniej arytmetycznej ocen z przedmiotów i 0,5 oceny z egzaminu.
Absolwent uzyskuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych „Administracja publiczna” po zaliczeniu wszystkich przewidzianych programem kształcenia zaliczeń i zdaniu egzaminu końcowego.