Wczytywanie strony...

Jesteś tutaj

Hortiterapia Wydział  Rolnictwa i Leśnictwa

Forma studiów podyplomowych: niestacjonarne Czas trwania: 2 semestry

Opis

Głównym celem studiów podyplomowych jest wykształcenie kadry terapii zajęciowej z zakresu ogrodnictwa przystosowanej do opieki i rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych, osób starszych oraz uzależnionych od używek poprzez pracę w ogrodzie. W programie dydaktycznym studiów podyplomowych realizowane będą zagadnienia dotyczące z zakresu nauk społecznych: edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną, socjoterapii, elementów psychologii, metodologii pracy z niepełnosprawnymi, z zakresu nauk rolniczych, leśnych i weterynaryjnych: morfologii i fizjologii roślin, siedliska i czynników klimatycznych, ochrony roślin w ogrodach terapeutycznych,  urządzeń placów zabaw dla dzieci niepełnosprawnych, projektowania ogrodów terapeutycznych, roślin owocodajnych w terapii zajęciowej, drzew i krzewów ozdobnych w ogrodach dla osób niepełnosprawnych, kwiatów w ogrodoterapiii, warzyw w ogrodach specjalnych, roślin przyprawowych i ziół, dekoracji kwiatowych w terapii zajęciowej, roślin doniczkowych w otoczeniu człowieka oraz zakresu nauk medycznych: rehabilitacji w ogrodoterapii i opieki medycznej pacjentów.

Zasady kwalifikacji

kandydat  powinien legitymować się dyplomem ukończenia studiów inżynierskich, licencjackich lub magisterskich różnych kierunków

Miejsce ogłoszenia wyników

zawiadomienie pisemne

Wysokość czesnego

3900,00  zł
- na wniosek słuchacza,  czesne może być podzielone na dogodne raty.

Dodatkowe dokumenty

- podanie o przyjęcie na studia podyplomowe i kwestionariusz osobowy (wydrukowane z IRK), oryginał lub odpis dyplomu ukończonych studiów wyższych dowolnej specjalności (licencjat, studia inżynierskie lub wyższe magisterskie), jedna fotografia 37 / 52 mm, podpisana na odwrocie, kserokopia dowodu osobistego

Dodatkowe informacje

Jeżeli nie zostanie zebrana grupa - termin rekrutacji  i zakończenia kwalifikacji może ulec zmianie.
 
Kontakt: Beata Płoszaj-Witkowska 508109060, beata.ploszaj@uwm.edu.pl

Logo UWM - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

 

Misją Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jest wszechstronna działalność na rzecz rozwoju kształcenia wysokiej jakości absolwentów i kadr naukowych, realizacji badań naukowych dostosowanych do potrzeb gospodarki regionu i kraju oraz wzbogacania kultury narodowej.

 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zastrzega sobie prawo wprowadzenia bez uprzedzenia zmian danych zawartych na niniejszej stronie. Wszelkie informacje umieszczone na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.