Celem kształcenia jest uzyskanie przez słuchaczy gruntownej wiedzy, umiejętności i kompetencji z zakresu problematyki wytwarzania i wykorzystania energii odnawialnej w duchu rozwoju zrównoważonego. Studia adresowane są do szerokiego grona odbiorców m.in: nauczycieli; pracowników jednostek administracji samorządowej i rządowej; firm związanych z gospodarką energią; firm konsultingowych i doradczych; osób indywidualnych zainteresowanych tematyką OZE. Tematyka studiów podyplomowych obejmuje: zasoby odnawialnych źródeł energii (OZE); urządzenia i systemy energetyki odnawialnej, kosztorysowanie, projektowanie, elementy montażu i obsługi instalacji w rozproszonych systemach ekoenergetycznych; energetykę wiatrową i wodną; energetykę słoneczną, geotermalną i magazyny energii; budownictwo pasywne, zero- i plus energetyczne; technologie produkcji biopaliw z rolniczych surowców energetycznych; laboratorium oceny biopaliw; instalacje bioenergetyczne; zrównoważony rozwój OZE (LCA); rachunek ekonomiczny, zarządzanie i efektywność energetyczną OZE; technologie energetyczne wykorzystujące materiały odpadowe; technologie informacyjne (IT) w inwestycjach ekoenergetycznych; aspekty społeczne, gospodarcze, środowiskowe, prawne i ekonomiczne OZE.
Absolwenci studiów podyplomowych „Odnawialne Źródła Energii” posiadają wiedzę umiejętności i kompetencje społeczne z zakresu odnawialnych źródeł energii w tym: ekoenergetyki, urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, agroeneretyki, technologii wytwarzania rolniczych surowców energetycznych oraz biologicznych
i termochemicznych procesów konwersji biomasy i odpadów do wtórnych nośników energii i paliw; zaawansowanych technologii wykorzystania energii słonecznej, wiatru, wody i geotermalnej; kosztorysowania, projektowania, montażu i obsługi instalacji w rozproszonych systemach ekoenergetycznych, zarządzania i finansowania OZE. Absolwenci mają przygotowanie do podjęcia pracy w szkolnictwie stopnia średniego; jednostkach administracji samorządowej i rządowej; w firmach związanych
z gospodarką energią; firmach konsultingowych i doradczych w zakresie finansowania rynku odnawialnych źródeł energii; we własnej firmie z zakresu, usług, wytwarzania
O uczestnictwo mogą ubiegać się osoby, które ukończyły studia wyższe z dyplomem magistra, inżyniera lub licencjata (brak ograniczeń, co do kierunku ukończonych studiów). O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszenia w systemie IRK. Po zakwalifikowaniu na Studia Podyplomowe do sekretariatu studiów (Katedra Hodowli Roślin i Nasiennictwa, 10-724 Olsztyn, Pl. Łódzki 3, pok.410) należy dostarczyć następujące dokumenty: podanie o przyjęcie na studia (wydrukowane z systemu IRK), odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych, jedną fotografię o wymiarach 35 x 45 mm, kserokopię dowodu osobistego - str. 1,2.
Zjazdy realizowane w systemie niestacjonarnym (6 zjazdów w semestrze), w sobotę i niedzielę. Na każdym zjeździe realizowanych jest ok. 20. godzin dydaktycznych. Częstotliwość zjazdów: średnio co dwa - trzy tygodnie.
Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych i otrzymania świadectwa jest uzyskanie w określonym terminie wszystkich zaliczeń i zdanie egzaminów z przedmiotów objętych programem studiów.
Terminy rekrutacji mogą ulec zmianie. Rozpoczęcie kolejnych edycji studiów uzależnione jest od liczby zarejestrowanych Kandydatów. Istnieje możliwość rozłożenia opłaty za studia na raty.
Misją Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jest wszechstronna działalność na rzecz rozwoju kształcenia wysokiej jakości absolwentów i kadr naukowych, realizacji badań naukowych dostosowanych do potrzeb gospodarki regionu i kraju oraz wzbogacania kultury narodowej.
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zastrzega sobie prawo wprowadzenia bez uprzedzenia zmian danych zawartych na niniejszej stronie. Wszelkie informacje umieszczone na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.