Produkcja pasz przemysłowych i doradztwo żywieniowe Wydział Bioinżynierii Zwierząt
Forma studiów podyplomowych: niestacjonarne Czas trwania: 2 semestry
Wydział Bioinżynierii Zwierząt
180, ECTS:60, 2 semestry
Celem kształcenia jest przygotowanie absolwenta do podjęcia pracy w przemyśle paszowym, gospodarstwach hodowlanych i produkcyjnych, w doradztwie rolniczym oraz niektórych działach służb surowcowych przemysłu rolno-spożywczego.
Słuchacze studiów otrzymają najnowszą wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu produkcji pasz przemysłowych oraz żywienia zwierząt i paszoznawstwa. Ponadto będzie możliwość wymiany doświadczeń oraz wykonywanie analiz i ćwiczeń umożliwiających sprawdzenie nabytej wiedzy teoretycznej. Wykształcenie specjalistyczne dotyczy realizacji procesu technologicznego mieszanek pasz przemysłowych z uwzględnieniem ekonomiki oraz szczegółowej oceny jakości produktu, a także doradztwa żywieniowego.
Zapisanie się na studia przez system Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK), https://irk.uwm.edu.pl/pl/; złożenie wymaganych dokumentów (podanie i kwestionariusz osobowy - wydrukowane z systemu IRK, oryginał, odpis lub potwierdzona za zgodność z oryginałem kserokopia dyplomu ukończenia studiów wyższych) – wysłane listem poleconym lub złożone osobiście na adres podany w kontakcie; uiszczenie opłaty – czesnego za studia (w terminie i na konto podane po ogłoszeniu wyników rekrutacji). Decyduje kolejność zgłoszeń.
3 600 PLN
Zjazdy realizowane w systemie niestacjonarnym w sobotę i niedzielę. Na każdym zjeździe realizowanych jest ok. 18 godzin dydaktycznych. Częstotliwość zjazdów: średnio co trzy - cztery tygodnie.
Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych jest uzyskanie w określonym terminie wszystkich zaliczeń z przedmiotów objętych planem studiów oraz zadanie egzaminu końcowego. Absolwenci studiów podyplomowych otrzymują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych według wzoru określonego przepisami Uczelni.
Rozpoczęcie zajęć po zebraniu grupy. Minimalna liczba słuchaczy do inauguracji danej edycji studiów to 20 osób. Szczegółowych informacji udziela Sekretarz studiów podyplomowych.
prof. dr hab. Krzysztof Lipiński, prof. zw.
Beata Jaworowska
Kierownik: prof. dr hab. Krzysztof Lipiński, prof. zw.
tel. 89 523 35 24 ; e-mail: krzysztof.lipinski@uwm.edu.pl;
Sekretarz: Beata Jaworowska
tel. 89 523-34-05; tel. 501 286 773; e-mail: beata.jaworowska@uwm.edu.pl
adres: Dziekanat Wydziału Bioinżynierii Zwierząt
ul. M. Oczapowskiego 5, 10-718 Olsztyn