Urządzanie i pielęgnacja terenów zieleni Wydział  Rolnictwa i Leśnictwa

Opis

Studia podyplomowe z zakresu: „Urządzanie i pielęgnacja terenów zieleni” mają na celu doskonalenie umiejętności i wiedzy osób pracujących w szkolnictwie, ogrodnictwie, zajmujących się zakładaniem i pielęgnacją zieleni, którzy posiadają wykształcenie na poziomie wyższym (licencjat, studia inżynierskie, magisterskie) ukończonych różnych kierunków studiów. Słuchaczami mogą być zarówno osoby bezpośrednio pracujące w firmach konserwujących i utrzymujących zieleń, jak też innych zawodach (nauczyciele, urzędnicy, prawnicy i inni). W programie dydaktycznym pracownicy naukowi realizować będą zagadnienia dotyczące: urządzania terenów zieleni publicznych, pielęgnacji roślin w parkach, ogrodach, na skwerach, zakładania i użytkowania trawników, utrzymania gleby, nawożenia, automatycznego nawadniania, kalkulacji kosztów oraz eksploatacji sprzętu zmechanizowanego używanego przy zabiegach pielęgnacyjnych. Chcemy też przybliżyć słuchaczom wiedzę z zakresu gleboznawstwa, waloryzacji terenów zdewastowanych, oraz zasad bezpieczeństwa w czasie pracy.

Zasady kwalifikacji

Kandydat musi posiadać wykształcenie na poziomie wyższym (licencjat, studia inżynierskie, magisterskie)

Miejsce ogłoszenia wyników

Zawiadomienie pisemne