- Odkryj UWM
Wsparcie i rozwój studentów
RADIO UWMFM
Poznaj UWM
- Studia podyplomowe
- Co? Jak? Kiedy?
Wczytywanie strony...
Wydział Nauk Społecznych
Forma studiów podyplomowych: niestacjonarne Czas trwania: 3 semestry
Zadanie finansowane ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki
Nazwa studiów podyplomowych: Pedagog specjalny w edukacji włączającej
Wydział: Nauk Społecznych
Liczba godzin dydaktycznych: ECTS, liczba semestrów: 495 godzin dydaktycznych, 48 punktów ECTS, 3 semestry (realizowane od czerwca 2023 do września 2024)
Charakterystyka: Studia podyplomowe „Pedagog specjalny w edukacji włączającej” (studia kwalifikacyjne) przygotowują do zajmowania stanowiska nauczyciela pedagoga specjalnego w przedszkolach i szkołach ogólnodostępnych i integracyjnych. Celem studiów jest podniesienie kwalifikacji pedagogów i pedagogów specjalnych.
Charakterystyka efektów uczenia się: Efekty uczenia się na studiach podyplomowych umożliwiają profesjonalne przygotowanie do wykonywania zawodu pedagoga specjalnego w edukacji włączającej. Absolwent studiów podyplomowych kwalifikacyjnych prezentuje postawę otwartości i dialogu, szacunku dla innych, wrażliwości na potrzeby człowieka – szczególnie niepełnosprawnego i wymagającego pomocy. Posiada wiedzę i umiejętności w zakresie pracy z dziećmi i uczniami o zróżnicowanych potrzebach edukacyjnych w szczególności: dokonywania oceny funkcjonalnej z wykorzystaniem współczesnych narzędzi i metod diagnostycznych; konstruowania, realizowania i ewaluowania indywidualnych programów edukacyjno-terapeutycznych; skutecznego nauczania grup zróżnicowanych z wykorzystaniem współczesnej metodyki uniwersalnego projektowania nauczania oraz technologii informacyjnej; kształtowania właściwych relacji w grupach rówieśniczych oraz wspomagania rozwoju kompetencji społecznych.
Warunki/zasady kwalifikacji: warunkiem przyjęcia na studia podyplomowe jest ukończenie przez kandydata studiów wyższych:
Zasady naboru:
Rekrutacja na studia podyplomowe odbywa się w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK). Kandydat:
Dokumenty rekrutacyjne:
Wysokość czesnego: finansowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki
Organizacja toku studiów podyplomowych: Studia prowadzone są w formie niestacjonarnej, w ramach zjazdów sobotnio-niedzielnych w trybie hybrydowym, tj. zajęcia w uczelni (Wydział Nauk Społecznych, Olsztyn, ul. Żołnierska 14), zajęcia zdalne (on-line), na każdym zjeździe realizowanych jest ok. 20 godzin dydaktycznych. Częstotliwość zjazdów: co tydzień.
Warunki ukończenia studiów podyplomowych i wydania świadectwa: uzyskanie w określonym terminie zaliczeń wszystkich przedmiotów objętych planem studiów.
Kierownik studiów podyplomowych: dr hab. Sławomir Przybyliński, prof. UWM
Sekretarz:
mgr Anna Łowicka;
dr hab. Katarzyna Ćwirynkało, prof. UWM – pracownik ds. planowania i ewaluacji (specjalista edukacji włączającej)
Kontakt:
szczegółowych informacji udziela:
Misją Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jest wszechstronna działalność na rzecz rozwoju kształcenia wysokiej jakości absolwentów i kadr naukowych, realizacji badań naukowych dostosowanych do potrzeb gospodarki regionu i kraju oraz wzbogacania kultury narodowej.
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zastrzega sobie prawo wprowadzenia bez uprzedzenia zmian danych zawartych na niniejszej stronie. Wszelkie informacje umieszczone na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.