- Odkryj UWM
Wsparcie i rozwój studentów
RADIO UWMFM
Poznaj UWM
- Studia podyplomowe
- Co? Jak? Kiedy?
Wczytywanie strony...
Wydział Nauk Społecznych
Forma studiów podyplomowych: niestacjonarne Czas trwania: 3 semestry
Nazwa studiów podyplomowych: Pedagogika szkolna (studia kwalifikacyjne)
Wydział: Nauk Społecznych
Liczba godzin dydaktycznych: 415 godzin, w tym 60 godzin praktyki ciągłej
ECTS: 39
Studia podyplomowe PEDAGOGIKA SZKOLNA (STUDIA KWALIFIKACYJNE) są zgodne z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (t. j. Dz. U. 2021 r. poz. 890) i nadają kwalifikacje do „nauczania kolejnego przedmiotu lub prowadzenia kolejnych zajęć”1.
MINIMALNA LICZBA GODZIN ZAJĘĆ ZORGANIZOWANYCH I PUNKTÓW ECTS (Zgodnie ze standardem)
Grupa zajęć, w ramach których osiąga się szczegółowe efekty uczenia się | Zajęcia | Liczba godzin | Liczba punktów ECTS |
---|---|---|---|
Podyplomowe przygotowanie merytoryczne do nauczania przedmiotu lub prowadzenia zajęć | * | 180 | 10 |
Przygotowanie dydaktyczne do nauczania kolejnego przedmiotu lub prowadzenia kolejnych zajęć |
Dydaktyka przedmiotu nauczania lub zajęć
Praktyki zawodowe |
60
60 |
6 |
Zgodnie z zasadami organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach absolwent uzyskuje kwalifikacje i umiejętności niezbędne do prawidłowego wykonywania zawodu nauczyciela na stanowisku pedagoga szkolnego (kod zawodu: 235912) w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych oraz w innych placówkach oświatowych i opiekuńczo-wychowawczych, a w szczególności do:
Absolwent studiów podyplomowych PEDAGOGIKA SZKOLNA (STUDIA KWALIFIKACYJNE) wyróżnia się wiedzą, umiejętnościami i kompetencjami społecznymi z zakresu: psychologii, pedagogiki, diagnozy pedagogicznej, wsparcia i terapii rodzin, pracy z dzieckiem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, uzależnień i patologii społecznych oraz dydaktyki kształcenia (metodyki) niezbędnych do pełnienia zadań pedagoga szkolnego, w tym realizowania zajęć z zakresu pomocy psychologiczno – pedagogicznej, zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, a także rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne i rewalidacyjnych.
ZASADY KWALIFIKACJI
Studia przeznaczone są dla absolwentów studiów pierwszego i drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich posiadających przygotowanie merytoryczne, psychologiczno-pedagogiczne, w zakresie podstaw dydaktyki i emisji głosu oraz dydaktyczne do nauczania przedmiotu lub prowadzenia zajęć3.
Kandydat ubiegający się o przyjęcie na studia podyplomowe PEDAGOGIKA SZKOLNA (STUDIA KWALIFIKACYJNE) rejestruje się w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK UWM), w którym umieszcza skan dyplomu ukończenia studiów wyższych wraz z suplementem do dyplomu. Następnie składa w sekretariacie studiów podyplomowych następujące dokumenty:
O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń w systemie IRK.
WYSOKOŚĆ CZESNEGO4
5260 zł (na wniosek słuchacza jest możliwość rozłożenia na raty)
ORGANIZACJA TOKU STUDIÓW PODYPLOMOWYCH:
Studia realizowane są w trybie hybrydowym na zjazdach w soboty i niedziele:
WARUNKI UKOŃCZENIA STUDIÓW PODYPLOMOWYCH I WYDANIA ŚWIADECTWA:
Kierownik studiów: dr Kinga Lisowska, kinga.lisowska@uwm.edu.pl
Sekretarz studiów: mgr inż. Henryk Prus, henryk.prus@uwm.edu.pl
KONTAKT:
tel. 508 311 741; 506 149 578
ul. Żołnierska 14, pok. nr 146, 10-686 Olsztyn
1 Standard kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela
3 Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (t. j. Dz. U. 2021 r. poz. 890) „przygotowanie merytoryczne, psychologiczno-pedagogiczne, w zakresie podstaw dydaktyki i emisji głosu oraz dydaktyczne do nauczania przedmiotu lub prowadzenia zajęć” rozumiane jest jako kwalifikacje do nauczania (przygotowanie merytoryczne oraz pedagogiczne do nauczania przedmiotu lub prowadzenia zajęć).
4 Zarządzenie Nr 8/2023 Rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie z dnia 2 lutego 2023 r. w sprawie utworzenia studiów podyplomowych w zakresie: „Pedagogika szkolna (studia kwalifikacyjne)”.
Misją Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jest wszechstronna działalność na rzecz rozwoju kształcenia wysokiej jakości absolwentów i kadr naukowych, realizacji badań naukowych dostosowanych do potrzeb gospodarki regionu i kraju oraz wzbogacania kultury narodowej.
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zastrzega sobie prawo wprowadzenia bez uprzedzenia zmian danych zawartych na niniejszej stronie. Wszelkie informacje umieszczone na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.