Celem studiów jest kształcenie słuchaczy w zakresie pszczelnictwa i chowu dzikich pszczołowatych. Zdobyte umiejętności umożliwią absolwentowi prowadzenie gospodarstwa pasiecznego z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Studia przygotują słuchaczy do prowadzenia zakładów skupu i przetwórstwa produktów pszczelich, umożliwią tez świadczenie usług zapylania upraw wielkoobszarowych, a także przygotują do chowu dzikich pszczołowatych.
Studia skierowane są do absolwentów studiów wyższych magisterskich, inżynierskich, licencjackich dowolnych kierunków, którzy zamierzają prowadzić lub prowadzą gospodarstwo pasieczne oraz do pracowników w organizacjach i instytucjach rządowych i samorządowych zajmujących się problematyką pszczelarską.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi, absolwent studiów podyplomowych na kierunku pszczelnictwo i chów dzikich pszczołowatych uzyskuje kwalifikacje rolnicze, poświadczone świadectwem ukończenia studiów podyplomowych [Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 17 stycznia 2012 r. w sprawie kwalifikacji rolniczych posiadanych przez osoby wykonujące działalność rolniczą (Dz. U. poz. 109 z późn. zm.)].
Słuchacz studiów nabędzie wiedzę z zakresu efektywnych ekonomicznie technologii produkcji pasiecznej, hodowli matek pszczelich oraz chowu dzikich pszczołowatych.
Absolwent będzie potrafił zaprojektować proces produkcji i przetwarzania produktów pszczelich z zachowaniem wszelkich norm jakościowych. Słuchacz będzie znał tajniki apiterapii i miodosytnictwa. Absolwent nabędzie kompetencje w zakresie zapylania upraw. Ponad to słuchacz uzyska wiedzę na temat profilaktyki i podstaw terapii chorób pszczół.
Przewidziano dużo zajęć praktycznych, a zdobyte kwalifikacje podyplomowe pozwolą prowadzić zajęcia edukacyjne i szkolenia o pszczołach i pszczelarstwie.
Decyduje kolejność zgłoszeń.
5 200 PLN
Zjazdy realizowane w systemie niestacjonarnym w sobotę i niedzielę. Na każdym zjeździe realizowanych jest około 16 godzin dydaktycznych. Częstotliwość zjazdów: co dwa tygodnie.
Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych jest uzyskanie w określonym terminie wszystkich zaliczeń z przedmiotów objętych planem studiów oraz zdanie egzaminu końcowego. Absolwenci studiów podyplomowych otrzymują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych według wzoru określonego przepisami Uczelni.
Rozpoczęcie zajęć po zebraniu grupy. Minimalna liczba słuchaczy do inauguracji danej edycji studiów to 26 osób. Szczegółowych informacji udziela Sekretarz studiów podyplomowych.