• #Bezpieczeństwo wewnętrzne

Interesujesz się zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem i porządkiem publicznym? Prawo karne, kryminologia czy też kryminalistyka znajdują się w Twoim kręgu zainteresowań? Chciałbyś związać swoja przyszłość zawodową ze służbami mundurowymi? Nie zwlekaj i wybierz kierunek BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE

• 3-letnie studia kończące się uzyskaniem tytułu licencjata doskonale przygotowujące do pracy w służbach mundurowych oraz instytucjach bezpieczeństwa i porządku publicznego;
  • Doświadczona kadra z zakresu nauk o bezpieczeństwie;
  • Współpraca z instytucjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo obywateli na różnych szczeblach;
  • Praktyczny charakter kierunku.

BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE

Tryb studiów: stacjonarne

Forma studiów: licencjackie; 6 semestrów

Filia w Ełku

- nowa matura

1. Chemia

2. Fizyka i astronomia

3. Geografia

5. Język obcy nowożytny (jeden język, do wyboru przez kandydata)

6. Język polski

7. Matematyka

8. Wiedza o społeczeństwie

- stara matura

Uwzględniane przedmioty:

1. Historia lub wiedza o społeczeństwie

2. Geografia lub matematyka lub chemia lub fizyka

3. Język polski lub język obcy nowożytny

- olimpiady

- matura międzynarodowa, europejska (IB,EB)

- matura zagraniczna

Nabór na studia kandydatów legitymujących się świadectwem dojrzałości uzyskanym za granicą, następuje na podstawie konkursu (rankingu) sumy punktów uzyskanych na świadectwie dojrzałości. Uwzględniane przedmioty (należy dokonać wyboru trzech przedmiotów z przedstawionych poniżej)

1. Chemia

2. Fizyka i astronomia

3. Geografia

5. Język obcy nowożytny (jeden język, do wyboru przez kandydata)

6. Język polski

7. Matematyka

8. Wiedza o społeczeństwie

Punktacji przedmiotowej ze świadectwa dojrzałości w skali nieporównywalnej do zamieszczonych w zasadach matury zagranicznej, nie przelicza się. Oznacza to, że kandydat nie może być bezpośrednio kwalifikowany w konkursie świadectw dojrzałości, lecz: w ramach rekrutacji jednoczęściowej obejmującej konkurs świadectw dojrzałości - zobowiązany jest przystąpić do egzaminu wstępnego ustnego z dwóch przedmiotów: geografia i (historia lub wiedza o społeczeństwie).