Wczytywanie strony...

  • #Chemia

Laboratoria i ćwiczenia stanowią większość zajęć w programie studiów. Dzięki nim rozwiniesz samodzielne i kreatywne myślenie oraz nauczysz się jak w praktyce stosować poznaną wiedzę. Swoje umiejętności możesz rozwijać na specjalności analityka i diagnostyka chemiczna, dzięki której wykształcisz się w zakresie analityki próbek środowiskowych oraz surowców i produktów. Grupa przedmiotów kierunkowych uwzględnia chemię ogólną, chemię organiczną, chemię fizyczną, chemię analityczną, analizę instrumentalną i technologię chemiczną. Dodatkowe przedmioty, tj. fizyka z elementami biofizyki, biochemia czy toksykologia wzbogacają program studiów i poszerzają horyzonty studentów. 

Zakres kształcenia na kierunku chemia na UWM:

  • analityka i diagnostyka chemiczna

Chemia na UWM – i co dalej?

Po ukończeniu chemii możesz pracować w:

  • wyspecjalizowanych laboratoriach analitycznych (przemysłowych, sanitarno-epidemiologicznych, farmaceutycznych, kryminalistycznych, rolniczych),
  • jednostkach zajmujących się ochroną środowiska,
  • firmie chemicznej czy farmaceutycznej,
  • agencjach ochrony środowiska.

 

CHEMIA

Forma studiów: stacjonarne

Poziom studiów: pierwszego stopnia, licencjackie, 6 semestrów

Zakres: analityka i diagnostyka chemiczna

 

Wydział Rolnictwa i Leśnictwa

89 523 33 16

 

Ogólne zasady kwalifikacji:

nowa matura

Uwzględniane przedmioty (należy dokonać wyboru trzech przedmiotów z przedstawionych poniżej)

1. Biologia

2. Chemia

3. Fizyka

4. Geografia

5. Język obcy nowożytny (jeden język, do wyboru przez kandydata)

6. Język polski

7. Matematyka

- stara matura

Uwzględniane przedmioty:

1. Biologia lub chemia

2. Geografia lub matematyka lub fizyka

3. Język polski lub język obcy nowożytny

- olimpiady

- matura międzynarodowa, europejska (IB,EB)

- matura zagraniczna

Nabór na studia kandydatów legitymujących się świadectwem dojrzałości uzyskanym za granicą, następuje na podstawie konkursu (rankingu) sumy punktów uzyskanych na świadectwie dojrzałości. Uwzględniane przedmioty (należy dokonać wyboru trzech przedmiotów z przedstawionych poniżej)

1. Biologia

2. Chemia

3. Fizyka

4. Geografia

5. Język obcy nowożytny (jeden język, do wyboru przez kandydata)

6. Język polski

7. Matematyka

Punktacji przedmiotowej ze świadectwa dojrzałości w skali nieporównywalnej do zamieszczonych w zasadach matury zagranicznej, nie przelicza się. Oznacza to, że kandydat nie może być bezpośrednio kwalifikowany w konkursie świadectw dojrzałości, lecz: w ramach rekrutacji jednoczęściowej - zobowiązany jest przystąpić do egzaminu wstępnego ustnego z dwóch przedmiotów: biologia i (chemia lub matematyka).

Logo UWM - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

 

Misją Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jest wszechstronna działalność na rzecz rozwoju kształcenia wysokiej jakości absolwentów i kadr naukowych, realizacji badań naukowych dostosowanych do potrzeb gospodarki regionu i kraju oraz wzbogacania kultury narodowej.

 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zastrzega sobie prawo wprowadzenia bez uprzedzenia zmian danych zawartych na niniejszej stronie. Wszelkie informacje umieszczone na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.