Awatar użytkownika

4 semestry
magisterskie
stacjonarne

Pomysłowość, kreatywność i umiejętność skutecznego komunikowania się to dziś najważniejsze cechy na rynku pracy. Jeśli którąś z nich znajdujesz w sobie i chcesz ją rozwinąć – zadbamy o to, by Twój talent się nie zmarnował! Podczas studiów nauczysz się tworzenia wciągających treści, a także poznasz zasady pracy z kamerą oraz mikrofonem. Zaplecze medialne i najnowszy sprzęt taki jak: okulograf czy okulary VR pozwolą od pierwszych dni zdobywać wiedzę przez praktykę. Wykładowcami są doświadczenie dziennikarze, blogerzy, osobowości z mediów społecznościowych oraz specjaliści od języka i komunikacji.

Zakres kształcenia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna II stopnia:

• komunikacja wizerunkowa
  • dziennikarstwo radiowo-telewizyjne

Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna drugiego stopnia na UWM – i co dalej?

Po ukończeniu dziennikarstwa i komunikacji społecznej drugiego stopnia możesz pracować w:

• mediach lokalnych i ogólnopolskich,
  • portalach internetowych,
  • mediach społecznościowych,
  • firmach marketingowych,
  • agencjach public relations,
  • ośrodkach badań społecznych,
  • biurach rzeczników prasowych,
  • działach reklamy i promocji.