Oferta filologii angielskiej w zakresie nauczania języka jest skierowana do przyszłych nauczycieli języka angielskiego. Oprócz przygotowania ogólnoakademickiego,  studenci rozwijają znajomość języka angielskiego oraz wiedzę na temat literatury, kultury i historii krajów anglojęzycznych niezbędną do wykonywania zawodu. Dodatkowo, zajęcia z dydaktyki języka obcego prowadzone przez doświadczonych i praktykujących wykładowców wyposażają studentów w narzędzia przydatne w zawodzie nauczyciela. Absolwenci filologii angielskiej w zakresie nauczania języka znajdują zatrudnienie w placówkach oświatowych. Zdecydowana większość zajęć odbywa się w języku angielskim, a oczekiwany poziom wejściowy studentów to B1 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Dołącz do społeczności filologii angielskiej w zakresie nauczania języka i spotkaj pasjonatów nauczania języka angielskiego zarówno wśród wykładowców, jak i studentów.

FILOLOGIA ANGIELSKA W ZAKRESIE NAUCZANIA JĘZYKA

Tryb studiów: stacjonarne

Forma studiów: licencjackie; 6 semestrów

Wydział Humanistyczny

89 524 63 07

- nowa matura

Uwzględniane przedmioty obowiązkowe

1. Język polski

2. Język angielski

Przedmioty do wyboru (należy dokonać wyboru jednego z przedstawionych poniżej):

1. Geografia
  3. Język łaciński i kultura antyczna
  4. Matematyka

- stara matura

Uwzględniane przedmioty:

1. Język angielski

2. Historia lub geografia lub matematyka lub język łaciński

3. Język polski

- olimpiady

- matura międzynarodowa, europejska (IB,EB)

- matura zagraniczna

Nabór na studia kandydatów legitymujących się świadectwem dojrzałości uzyskanym za granicą, następuje na podstawie konkursu (rankingu) sumy punktów uzyskanych na świadectwie dojrzałości. Uwzględniane przedmioty obowiązkowe

1. Język polski

2. Język angielski

Przedmioty do wyboru (należy dokonać wyboru jednego z przedstawionych poniżej):

1. Geografia
  3. Język łaciński i kultura antyczna
  4. Matematyka

Punktacji przedmiotowej ze świadectwa dojrzałości w skali nieporównywalnej do zamieszczonych w zasadach matury zagranicznej, nie przelicza się. Oznacza to, że kandydat nie może być bezpośrednio kwalifikowany w konkursie świadectw dojrzałości, lecz: w ramach rekrutacji jednoczęściowej obejmującej konkurs świadectw dojrzałości - zobowiązany jest przystąpić do egzaminu wstępnego ustnego z dwóch przedmiotów: geografia i (historia lub wiedza o społeczeństwie).